Produkty        Výrobcovia

Dynamické mikrofóny
Shure

Shure PGX2/SM58 dynamický mikrofón

Shure PGX2/SM58 dynamický mikrofón

Výrobca:Shure
Kategória:Mikrofóny Shure
Podkategória:Dynamické mikrofóny

Aktuálne zlacnené všetky systémy rady PGX !

Bezdrôtový mikrofón strednej cenovej kategórie určený pre spev, s legendárnym mikrofónom SM58, pracujúci v pásmu UHF. Pri rade PGX je použitý nový patentovaný systém zvukovej kompresie a následnej expanzie signálu Audio Reference Companding známy aj z profesionálnej bezdrôtovej rady SLX. Tento systém zaisťuje oproti bežným systémom bezdrôtového prenosu omnohom väčšie zachovanie prirodzenej dynamiky signálu a v neposlednej rade taktiež kryštálovo čistý zvuk.
Systém PGX je možné naladiť až na 90 rôznych vysielacích frekvencií v rozsahu 18 MHz. Zariadenie je schopné automaticky vyhľadať najvhodnejšiu voľnú frekvenciu a naladiť sa na ňu. Synchronizácia vysielacej frekvencie medzi prijímačom a vysielačom prebieha automaticky, pomocou IR prenosu a vyžaduje len minimálny zásah zo strany užívateľa. Vďaka širokému spektru využiteľných frekvencií je systém PGX obzvlášť vhodný pre aplikácie, kde se využíva väčšie množstvo bezdrôtových prístrojov naraz, alebo tam, kde hrozí prípadné VF rušenie. Vysielač je napájaný dvoma bežnými batériami AA, s ktorými má výdrž približne 8 hodín. Zariadenie je vybavené indikáciou zapnutia, stlmenia, uzamknutia systému a vybitia batérie. Pri vysielači je možné interne nastaviť útlm vstupného zisku -10 dB. Vysielač je možné ochrániť uzamknutím pred nechceným prepnutím prevádzkového stavu. Celková koncepcia zariadenia je navrhnutá tak, aby bola užívateľsky prívetivá a umožnila bezproblémové používanie všetkých funkcií aj menej skúseným zákazníkom.
Zvuk mikrofónu SM58 zdôrazňuje jemné detaily spevu a dodáva hlasu na priezračnosti a zrozumiteľnosti, je obľúbený už po celé desaťročie. Kardioidná smerová charakteristika prispieva k izolácii hlavného zdroja zvuku, teda spevu, od presluchov nežiadúcich zvukov v pozadí. Veľmi efektívne zabudovaný sférický pop filter minimalizuje snímanie dychu a explozívne znejúcich spoluhlások, čím prispieva k vyššej čistote hlasového prejavu. Frekvenčná charakteristika SM 58, zdôrazňujúca kmitočty medzi 2 - 5 kHz dodávajúce hlasu zrozumiteľnosť a jas, sa v priebehu rokov stala uznávaným svetovým štandardom. Robustná konštrukcia a pneumatický záves mikrofónovej kapsule odolajú aj veľmi hrubému zaobchádzaniu behom vystúpenia, zaisťuje dlhodobú životnosť a spoľahlivosť a naviac minimalizuje manipulačný hluk. Súčásťou dodávky je plastový transportný kufrík.

Použitie:
* Spev

Technické údaje mikrofónu SM 58:
* Konštrukcia: dynamická
* Smerová charakteristika: kardioidná
* Frekvenčný rozsah: 50 Hz - 15 kHz
* Impedancia: 150 Ohm
* Citlivosť (1 kHz): -54,5 dBV/Pa
* Telo: kovové

Technické údaje vysokofrekvenčného prenosu:
* Frekvencia: laditeľná (rozsah 18 MHz)
* Dosah: 100 m
* Frekvenčný rozsah audio signálu: 45 Hz - 15 kHz (+/- 2 dB)
* THD: 0,5%
* SNR: 100 dB
* Dynamický rozsah: >100 dB (pri záťaži A)
* Citlivosť: -105 dBm @ 12 dB SINAD

Technické údaje vysielače PGX2
* Prevedenie: do ruky
* RF výkon: 30 mW
* Napájanie: 2x AA batérie
* Životnosť batérie: 8 hod
* Interný prepínač útlmu: -10 dB
* Automatická IR synchronizácia vysielacej frekvencie medzi vysielačom a prijímačom
* Vypínač systému
* Funkcia Mute
* Indikátor zapnutia, uzamknutie prístroja, funkcia Mute a vybitie batérie
* Telo: plast
* Rozmery: 254 x 51 mm
* Hmotnosť: 0,290 kg


Shure PGX2/SM58 dynamický mikrofón

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit