Produkty        Výrobcovia

Audio rekordéry
Lexicon

Lexicon OMEGA USB Desktop Recording Studio

Lexicon OMEGA USB Desktop Recording Studio

Výrobca:Lexicon
Kategória:Nahrávacie zariadenia a diktafóny Lexicon
Podkategória:Audio rekordéry

Lexicon Omega je integrovaný počítačový nahrávací systém pozostávajúci z USB 8x4x2 mixéru/prevodníku, záznamového a editačného audio/MIDI softwaru Steinberg Cubase LE (podporuje obe platformy PC aj Mac) a špičkového reverbového plug-in Pantheon. Omega Studio teda obsahuje všetky komponenty potrebné k transformácii vášho počítača v profesionálne 24-bitové stolové nahrávacie štúdio.

8x4x2 USB mixér/audio prevodník
Na rozdiel od štandardných prevodníkov, ktoré sú typicky založené na modely patchbaye, plní Omega plnohodnotnú funkciu mixéru s mixážou vstupov a výstupov, ktorá podporuje celý rad konfigurácií pre záznam a monitoring. Výsledok? Ušetríte peniaze za mixážny pult a "nervy za neustále prepojovanie". Omega je vybavená dvomi mikrofónovými vstupmi, vybavenými vysoko akostnými obvodmi predzosilňovača od firmy DBX. Plnú vybavenosť doplňuje možnosť zaradenia 20dB útlmu pre snímanie veľmi hlasitých zdrojov, phantómové napájanie pre kondenzátorové mikrofóny a vstupy pre zariadenia ako napr. kompresora do signálovej cesty. Pre linkové zdroje sú pripravené hneď štyri elektronicky vyrovnávané vstupy s filtráciou proti vysokofrekvenčnému rušeniu, akceptujú symetrický aj nesymetrický signál. Na čelnom panely je ešte umiestnený vysoko impedančný nástrojový vstup, ktorý v prípade aktivity nahrádza linkový vstup číslo 3, s ktorým má aj spoločné ovládanie vstupnej citlivosti. Vstupné signály možno monitorovať v stereo aj mono režime a pri zázname priradiť do jednej z dvoch stereo skupín 1-2 alebo 3-4.
Všetky vstupy sú vedľa potenciometra ovládania vstupnej úrovne vybavené aj indikátorom špičiek. Meranie úrovní je však ešte vychytanejšie, pretože ho dopĺňa priraditeľná 4-segmentová hardwarová LED indikácia, ktorá zobrazuje aktuálnu úroveň signálu na A/D prevodníkoch. Väčšina ostatných systémov sa spolieha na softwarový monitoring záznamovej aplikácie, ktorá ľahko "prehliadne" prebudenie pri A/D konverzii.

Pre slúchadlový monitoring je tu diskrétny slúchadlový predzosilňovač True-Reference, ktorý dodáva dostatočný výstupný výkon pre všetky typy slúchadiel a to vo špičkovej zvukovej kvalite bez skreslenia. Potenciometerom Monitor Mix možno nastaviť pomer medzi priamym signálom a playbackom, čo výrazne uľahčuje monitoring. Symetrické analógové výstupy s filtráciou proti vysokofrekvenčnému rušeniu vyvedené na štvrťpalcových konektoroch Jack, sú natoľko inteligentné, že rozpoznajú, či sú pripojené k zariadeniu so symetrickými alebo nesymetrickými vstupmi. Na rozdiel od väčšiny konkurenčných USB audio prevodníkov nie je Omega napájaná z USB portu, ale z externého napájacieho zdroja. To všetko prispieva k absolútnej čistote signálovej cesty nech už pri zázname, či monitoringu. Dokonalú vybavenosť dovršuje plno opto-izolovaný MIDI vstup a výstup pre pripojenie zvukových modulov, samplerov a ďalších MIDI zariadení a digitálne vstupy a výstupy vo formáte S/P DIF s možnosťou priameho monitoringu bez oneskorenia.

Steinberg Cubase LE (PC, Mac)
-48 audio a 64 MIDI stôp
-Profesionálna audio editácia a vlastnosti

Lexicon Pantheon
Meno Lexicon je synonymom pre "najlepší reverb na svete". Pantheon je reverbový plug-in vyvinutý exkluzívne pre Omega Studio, ktorý pokračuje v slávnej tradícii a poskytuje legendami obsiaty „Lexicon Sound“ použitý na väčšine súčasných hudobných nahrávok a filmov.
-Integrovaný exkluzívne do Pro Tracks Plus a DECK 3.5 SE
-Dodá nahrávkam legendárny „Lexicon Sound“
-35 továrenských presetov (prednastavení)
-6 typov reverbu
-16 editovateľných parametrov pre každý typ reverbu
-Mono aj Stereo prevádzka
-Komplexný avšak stále intuitívne užívateľské rozhranie
-DSP processing s plávajúcou desatinnou čiarkou
-Kompatibilita s 16 aj 24-bitovým záznamom
-Efektívne využíva CPU zdroje

Lexicon Omega možno samozrejme používať aj s ďalšími aplikáciami pre záznam a editáciu audia, ako sú napr. Nuendo, Acid, Reason, Logic a to vďaka ASIO ovládačom pre Windows a Core Audio pre Mac OS X. Ak si uvedomíme, že v cene je jak prevodník, tak legálny software balík profesionálnych kvalít a nie žiadna oholená osemstopová hračka pre deti, ťažko budeme hľadať podobne dobrú cenu.

Minimálne systémové požiadavky pre Microsoft Windows
-Pentium III 500 MHz alebo AMD K7 procesor alebo rýchlejší (Doporučené: Pentium 4/Athlon 1 GHz alebo rýchlejší)
-Windows XP Home alebo XP Professional
-256 MB RAM (Doporučené: 512 MB RAM)
-1 GB voľného miesta na hard disku
-Hard disk s otáčkami 7200 RPM alebo rýchlejší

Minimálne systémové požiadavky pre Apple Macintosh
-Power PC, G4 procesor (450 MHz alebo rýchlejší)
-Mac OS X, verzia 10.2.8 alebo vyšší
-256 MB RAM (Doporučené: 512 MB RAM)
-1 GB voľného miesta na hard disku
-Hard disk s otáčkami 7200 RPM alebo rýchlejší

Lexicon OMEGA USB Desktop Recording Studio

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit