Produkty        Výrobcovia

RODE

Centrom záujmu firmy Rode je výroba mikrofónov a príslušenstva k nim. Za základ Rode sa dá považovať austrálsku spoločnosť Freedman Group založenú manželmi Henrz a Astrid Freedmanovými v roku 1967. Ta sa zapodievala vývojom, výrobou a inštaláciou rôznej audio techniky, napríklad reproboxmi, zosilňovačmi, zákazkovou elektronikou a mikrofónmi. Vo svojej dobe zaujímala na austrálskom trhu zásadné miesto.

Neskôr sa ale Freedmanovi rozhodli opustiť Austráliu a začať nový život vo Švédsku. Krátko potom, presnejšie v roku 1990, založili firmu Rode, ktorá sa zamerala len na výrobu mikrofónov. Veľmi dôležitým faktom pre budúci úspech Rode je to, že vo Freedman Group sa poslednou dobou sústredili na vývoj mikrofónov najvyššej triedy a Freedmanovi si toto know-how mohli preniesť do Rode.
Prvotným cieľom Rode bolo presadiť sa medzi tvrdou konkurenciu vo svojom obore. To sa im podarilo hlavne vďaka tomu, že vsadili na vývoj najmodernejších technológii, vďaka ktorým bude možné maximálne kvalitný mikrofón vyrobiť za čo najpriaznivejšiu cenu. Práve pomer ceny ku kvalite býva jedna z najoceňovanejších kvalít mikrofónov Rode. V roku 2003 už bolo meno Rode uznávané ako symbol veľmi dobrých mikrofónov a bolo známe po celom svete. Výrobná linka sa presťahovala späť do vlasti Freedmanových, len niekoľko kilometrov od Sydney.

Vďaka kvalite si Rode môže poskytovať až desaťročnú záruku. Aj to je jedno z dôvodov, prečo Rode používajú profesionálovia po celom svete.

web: www.rodemic.com

Sortiment podľa kategorií

Hotové káble (3)
Konektory (9)
Mikrofóny (1)
Stojany a statívy (2)

Rode DS1 stolový stojan na mikrofón

DS1 je stolový stojan na mikrofóny značky RODE. Stojan umožňuje umiestniť mikrofón na stôl za účelom rozhovoru, diktácie a podobných záležitostí.

Rode GN1 husí krk držiak

GN1 je miniatúrny husí krk pre mikrofón NT6. Prostredníctvom GN1 je možné podľa potreby meniť polohu a výšku aby mal užívateľ absolútnu kontrolu nad svojim mikrofónom NT6.

Rode K2 kondezátorový štúdiový mikrofón

Elektrónkový mikrofón s plne premenlivým nastavením smerovej charakteristiky. Model RODE K2 je výsledkom skúseností s tisíckami elektrónkových mikrofónov. HF-1 kapsula použitá v modeli K2 je vrcholom...

Rode MiCon cable 1,2m špeciálny mikrofónový kábel

Špeciálny mikrofónový kábel pre mikrofóny HS1, Pinmic, Lavalier. Dĺžka: 1,2m Farba : čierna alebo ružová Farbu uviesť do poznámky v objednávke.

Rode MiCon Cable 3m špeciálny mikrofónový kábel

Špeciálny mikrofónový kábel RODE pre HS1, Pinmic, Lavalier.

Rode MiCon-1 adaptér pre Sennheiser

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Kompatibilita so Sennheiser: * SK 500 G3 * SK 300 G3 * SK 100 G3 * SK 500 G2 * SK 300 G2 * SK 2 Freeport

Rode MiCon-2 adaptér 3,5mm jack

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. 3.5mm Stereo Mini Jack (vyžaduje min. 1V napájanie)

Rode MiCon-3 adaptér pre Shure

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Kompatibilný so Shure: * UR1 * UR1M * ULX1 * SLX1 * PGX1 * PG1

Rode MiCon-4 adaptér pre Audio Technica

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Komaptibilný s Audio Technica UniPak™ Body-Pack série 1800, 2000, 3000

Rode MiCon-5 adaptér 48V phantóm

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Umožňuje phantómové napájanie prostredníctvom +48V 3-pin XLR

Rode MiCon-6 adaptér Rode / AKG

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Kompatibilný s AKG: - PT40 - PT60 - PT61 - PT80 - PT400 - PT2000 - PT4000

Rode MiCon-7 adaptér Rode / Lectrosonics

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Kompatibilný s Lectrosonics: - SM Series - UMa Series - LMa Series - UM450

Rode MiCon-8 adaptér Rode / Sony

MiCon adaptér pre RODE HS1, Pinmic a Lavalier. Kompatibilný so SONY UWP sériou.

Rode VC1 predlžovací kábel pre VideoMic 3m

Stereo audio kábel 3m s pozlátenými minijack konektormi (3,5mm). Možnosť použiť ako predlžovací kábel k VideoMic alebo s redukciou Rode VXLR (na konektor XLR) pre pripojenie k videokamere.

Rode VXLR konektorová redukcia mini jack 3,5mm / XLR samec

Adaptér z mini jack 3,5mm samica na XLR samec. Možno použiť s VC1 predlžovacím káblom.

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit