Produkty
Výrobcovia

RODE

Centrom záujmu firmy Rode je výroba mikrofónov a príslušenstva k nim. Za základ Rode sa dá považovať austrálsku spoločnosť Freedman Group založenú manželmi Henrz a Astrid Freedmanovými v roku 1967. Ta sa zapodievala vývojom, výrobou a inštaláciou rôznej audio techniky, napríklad reproboxmi, zosilňovačmi, zákazkovou elektronikou a mikrofónmi. Vo svojej dobe zaujímala na austrálskom trhu zásadné miesto.

Neskôr sa ale Freedmanovi rozhodli opustiť Austráliu a začať nový život vo Švédsku. Krátko potom, presnejšie v roku 1990, založili firmu Rode, ktorá sa zamerala len na výrobu mikrofónov. Veľmi dôležitým faktom pre budúci úspech Rode je to, že vo Freedman Group sa poslednou dobou sústredili na vývoj mikrofónov najvyššej triedy a Freedmanovi si toto know-how mohli preniesť do Rode.
Prvotným cieľom Rode bolo presadiť sa medzi tvrdou konkurenciu vo svojom obore. To sa im podarilo hlavne vďaka tomu, že vsadili na vývoj najmodernejších technológii, vďaka ktorým bude možné maximálne kvalitný mikrofón vyrobiť za čo najpriaznivejšiu cenu. Práve pomer ceny ku kvalite býva jedna z najoceňovanejších kvalít mikrofónov Rode. V roku 2003 už bolo meno Rode uznávané ako symbol veľmi dobrých mikrofónov a bolo známe po celom svete. Výrobná linka sa presťahovala späť do vlasti Freedmanových, len niekoľko kilometrov od Sydney.

Vďaka kvalite si Rode môže poskytovať až desaťročnú záruku. Aj to je jedno z dôvodov, prečo Rode používajú profesionálovia po celom svete.

web: www.rodemic.com
PREDAJ/INFO 0903 382 794
Produkty
Výrobcovia
PRO SOUND s.r.o.
Sklárska 170/7
914 41 Nemšová

0903 382 794