Produkty        Výrobcovia

Virtuálne nahrávacie štúdiá
Propellerhead

Propellerhead REASON 4 Upgrade univerzálny štúdiový software systém

Propellerhead REASON 4 Upgrade univerzálny štúdiový software systém

Výrobca:Propellerhead
Kategória:Software Propellerhead
Podkategória:Virtuálne nahrávacie štúdiá

Upgrade z verzie Reason 1 až 3 na Reason 4.
Užívatelia, ktorý zakúpili Reason 3 po 1. júni 2007 majú nárok na bezplatný upgrade na verziu 4.

Tak sme sa dočkali štvrtej generácie virtuálneho štúdia Reason 4. Firma Propellerhead tentokrát prináša tri nové nástroje Thor, RPG-8, Regroove, vylepšený sequencer, revolučný nástroj pre tvorbu bicích, ohromujúci arpeggiátor a syntetizátor obsahujúci všetky pôvodné syntetizátory, podporu pre 4 svetové jazyky, rozšírenú banku prednastavených programov nielen pre vyššie spomenuté nástroje a multifunkčné nástrojové okno, ktoré zjednodušuje ovládanie niektorých funkcií a parametrov.

Thor
Semi-modulárny polyfonický syntetizér, ktorý obsahuje vstavané oscilátory, filtre a komplexný modulation matrix, ktorý slúži na kompletné riadenie toku signálu vo vnútri nástroja.

RPG-8
Monofónny arpeggiátor, ktorý ponúka 16-stopový sequencer, päť módov prehrávania, zmenu frekvencie s možnosťou synchronizácie s master tempom, zmenu gate, veľký grafický displej s možnosťou zmeny oktávy a niekoľko ďalších nastavení.

ReGroove
Regroove mixér ponúka celkovo 32 kanálov a slúži ako náhrada za doterajší potenciometer Shuffle. Globálny Shuffle sa presunul do tohoto mixéru a jeho hodnotu je možné aplikovať do akéhokoľvek kanála. Každý kanál ponúka možnosť meniť množstvo groove, efekt Slide, klasický Shuffle, a to všetko nedeštruktívnym spôsobom.

Sequencer
Veľkými zmenami prešiel aj sequencer, ktorý ponúka znázornenie akejkoľvek automatizácie pomocou vektorov a kriviek. Novinkou je tiež tzv. Transport track, ktorý dokáže spracovať a ovládať akúkoľvek udalosť spojenú s prehrávaním, napríklad automatizovať tempo skladby čo bolo v predchádzajúcich verziách Reasonu nemožné. Ďalšou podstatnou zmenou je znázornenie niekoľko dôležitých informácií o tracku priamo v sequenceri, ktoré sa líšia podľa toho aký nástroj je v ňom práve napojený.

Jazyk
Reason ponúka už priamo pri inštalácii výber z niekoľkých svetových jazykov ako Angličtina, Francúzština, Nemčina a Japončina. Jazykový výber sa prejaví nielen v celej aplikácii Reason, ale i vo všetkých menu a taktiež v ponuke Pomocník.

Zvuková banka
Nebol by to Reason, keby nebol dodávaný spoločne s obsiahlou zvukovou bankou pre každý nástroj. Rovnako to je aj vo verzii 4, kde nechýbajú zvuky a prednastavenia pre nové prírastky v nástrojovej sade, a taktiež pre stávajúce nástroje. Novinkou sú tiež prednastavenia pre syntetizátory od svetových hudobníkov ako:
-Daniel Wang
-Morgan Geist
-Pascal Gabriel
-Plaid
-Richard Barbieri
-Richard Devine
-Sonic Boom
-Tipper
-Two Lone Swordsmen
-Gordon Reid
-Vengeance

Nástrojové okno
Nástrojové okno ponúka tri sekcie Devices, Tools a Groove. Presunuli sa sem v podstate všetky funkcie, ktoré boli "porozhadzované" rôzne po užívateľskom rozhraní. Tak napríklad cez nástrojové okno môžeme pridávať všetky druhy mašiniek, meniť rôzne globálne nastavenia, kvantizovať, meniť pitch, škálovať tempo a mnoho iného.

Drobnými zmenami tiež prešiel sampler NN-XT a taktiež modul Combinator.

Reason 4 pracuje:
Ako samostatný a kompletný štúdiový systém, ktorý okrem výkonných editorov obsahuje aj rýchly a flexibilný sequencer.
Ako súčasť iného systému, je celkom synchronizovateľný s jeho zvukovým sequencerom.
Ako virtuálna racková jednotka v kombinácii so samostatným MIDI sequencerom. Manipulácia s jednotlivými editormi je potom rovnaká, ako by tomu bolo v reálnom štúdiovom prostredí.

Reason 4 predstavuje aj vhodnú alternatívu hardware syntetizátorov, nech už sa jedná o komponovanie, zvukovú produkciu alebo živé hranie. to všetko vďaka sofistikovanému zariadeniu Combinator, ktoré v sebe obsahuje sampler, syntetizátor a efektovú jednotku. Combinator umožňuje vytvoriť optimálne prepojenie jednotlivých modulov (virtuálne nástroje, efekty, sequencery) a uložiť ich. Po ich následnom otvorení sú všetky jednotky vo vytvorenom nastavení okamžite aktivované, a to kompletne so zvukmi, nastaveniami a smerovaním. Reason 4 obsahuje celkom nový sequencer, ReGroove Mixer, arpeggiátor RPG-8 a syntetizátor Thor. Štvrtá generácia sequencera je teraz doplnená o vektorovú automatizáciu a viacnásobné automatizačné krivky pre jednu stopu. Automatizovať možno teraz aj tempo. Už spomenutý ReGroove Mixer je nástroj pre nedeštruktívne zmeny rytmov v MIDI stopách. Dokáže simultánne aplikovať až 32 nastavení vzoriek (patternov) na ľubovoľný počet stôp. Ďalšia novinka je RPG-8. Jedná sa o monofónny arpeggiátor (nástroj na rozklad akordov) s rozmanitými prehrávacími módmi, s insert funkciou a vypínaním jednotlivých tónov pre vytvorenie patternu (vzorky). Poslednou zmienenou časťou je Thor. V tomto prípade ide o polyfónny syntetizátor so štyrmi typmi filtrov a šiestimi tympi syntézy. 6 otvorených slotov pre filtre a oscilátory umožňuje načítať až tri rozličné syntetizátorové filtre a tri separátne oscilátory naraz. Pri vývoji tohoto nástroja bol kladený dôraz na kvalitu výstupného zvuku, ktorý je naozaj ohromujúci. Naviac každý, kto si kúpil Reason verziu 3 po 1. júni 2007, má nárok na bezplatný upgrade na verziu 4.

Požiadavky na systém pre Windows
-Windows XP SP2 alebo Vista Processor: Intel P4/AMD Athlon XP alebo lepší
-512MB RAM, odporúčaný 1GB
-Rozlíšenie monitora: minimálne 1024x768
-Minimálne 2GB voľného miesta na disku
-DVD čítačka
-16-bit Windows kompatibilnú zvukovú kartu, optimálne s DirectX alebo ASIO drivermi
-Odporúčané príslušenstvo: MIDI kontrolér/keyboard, prípadne so zabudovaným MIDI rozhraním alebo samostatné MIDI rozhranie

Požiadavky na systém pre Mac
-Mac OS 10.4
-Processor: G4 1GHz a vyšší alebo Intel Mac
-512MB RAM, odporúčaný 1GB
-Rozlíšenie monitora: minimálne 1024x768
-Minimálne 2GB voľného miesta na disku
-DVD čítačka
-16-bit Windows kompatibilnú zvukovú kartu, optimálne s DirectX alebo ASIO drivermi
-Odporúčané príslušenstvo: MIDI kontrolér/keyboard, prípadne so zabudovaným MIDI rozhraním alebo samostatné MIDI rozhranie

Propellerhead REASON 4 Upgrade univerzálny štúdiový software systém

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit