Produkty        Výrobcovia

Virtuálne nástroje a knižnice
IK Multimedia

IK Multimedia SampleTank XL 2.5

IK Multimedia SampleTank XL 2.5

Cena bez DPH:
€70,83
Cena s DPH:
€85,00

 2.560,71 Sk
 2.210,00 Kč

Výrobca:IK Multimedia
Kategória:Software IK Multimedia
Podkategória:Virtuálne nástroje a knižnice

Update na nový SampleTank 2.5 je zadarmo pre všetkých užívateľov SampleTank 2 L a XL. Na stiahnutie je k dispozícii na stránkach IK User Area.

SampleTank® 2.5 XL obsahuje všetky zvuky, ktoré potrebujete pre vytvorenie profesionálnych hudobných skladieb:


Špecifikácie:
* plug-in, stand-alone aplikácie
* 16 partový multitimbrálny sound workstation s vrstviteľnými partami
* 3 synth výkonné jadrá: nový STRETCH™, Pitch-shift/Time-stretch, Resampling
* 33 vstavaných DSP efektov, 5 efektov na part (Send efektů) a 5 Master efektov
* synchronizácia slučiek a time/pitch úpravy
* vylepšená práca so zónami - Range
* Import WAV, AIFF, SDII, AKAI® S-1000/3000, SampleCell® a prirodzených zvukov
* 2 DVD, 6.5 GB zvukového materiálu s viac ako 1.700 jednotlivými zvukmi
* Možnosť rozšírenia zvukovej banky vďaka titulom Expansion Tank alebo Sonik CapsulesSampletank 2.1 posúva samplovaciu technológiu do nových dimenzií. Každý nasamplovaný nástroj môže byť ovládateľný 3 synth procesmi, ktoré dovoľujú upravovať každý zvuk nasledovne:
* Resampling:
Tradičná technológia používaná pri sampleroch v moduloch pracujúcich so samplami používanými taktiež v SampleTank® 1.
* Pitch-shift/Time-stretch:
Nová vlastnosť, ktorá ponúka jedinečnú kontrolu tempa nástrojov a ich výšky, ktorá sa hlavne využíva pri práci so slučkami. Od verzie 2.1 nový ovládací prvok Grain.
* STRETCH™ (Sampletank Time REsynthesys TeCHnology)
Ponúka plnú kontrolu tempa a ladenia spolu s nezávislým ovládaním vyšších harmonických tónov. Od verzie 2.1 je tento engine vybavený oddelenými algoritmami pre úpravu multi-samplov (note) a fráz alebo sličiek (phrase)

Široká databáza zvukov:
Sampletank® 2 XL ponúka po inštalácii viac ako 1.500 zvukov (4.5 GB) robených prehľadne do jednotlivých kategórií: bass, brass, elektronické a akustické bicie, ethnic, gitary, loops, orchester, varhany, percussion, piano, strings, synths, vocals dreva a ďalšie.

Import ostatných formátov (WAV, AIFF, SDII, AKAI® S1000-3000 a SampleCell®) je prevádzaný priamo z programu Sampletank 2.

Rýchle a prehľadné ovládanie:
Mixovacia zóna ponúka veľmi rýchlu kontrolu nad všetkými 16-timi multitimbrál partami. Jednoduchý prístup k jednotlivým MIDI kanálom, Solo, Mute, Empty, Polyfony, Volume a Pan kontroléry dovoľujú kompletne miešať všetkých 16 partov.

Sampletank taktiež umožňuje veľmi prehľadné prechádzanie všetkými zvukmi. V prehliadači programu Sampletank je možné vidieť zvuky organizované presne tak, ako sú uložené na hard disku. Jednotlivými zvukmi je teda možné listovať a vyberať si podľa chuti. Naviac je možné jednotlivé zvuky vyhľadávať podľa názvov.

Synchonizácia:
Táto vlastnosť dovoľuje programu Sampletank synchronizovať a zaslučkovávať jednotlivé sample spolu s tempom daným MIDI sekvencerom. Do programu Sampletank tak pribúda tlačidlo "SYNC", ktoré umožňuje synchronizovať s tempom nie len jednotlivé samply a slučky s tempom, ktoré určuje MIDI sekvencer.

BPM jednotlivých slučiek môže byť detekovaná z názvu slučiek, alebo behom importu. K tomuto sú k dispozícii 3 nové synchronizačné procesy: resamplovanie, pitch-shift/time-stretch alebo STRETCH™.

Editácia zón synth-engine:
Editácia zón dovoľuje jednoducho nastavovať synth-engine alebo vlastnosti jednotlivých samplov. Vďaka tejto vlastnosti môžeme veľmi rýchlo upravovať jednotlivé zvuky (bicie, alebo percussion), či jednotlivé samply (v prípade nástroja, ktorý používa viac samplov).

DSP Efekty:
Sampletank bol prvým VST samplerom, ktorý umožňoval efektovať jednotlivé nástroje DSP efekty. Pretože integrácia efektov je základným prostriedkom na dosiahnutie naozaj kvalitných zvukov, je táto vlastnosť v novej verzii rozšírená. Sampletank tak ponúka 32 DSP efektov:
* EQ/Comp
* Reverb, Spring Reverb, Ambience, Reverb Delay, Delay
* Filter, Envelope Filter, Multi Filter, Wah-Wah
* Chorus, Multi Chorus, Phaser, AM Modulation, FM Modulation, Flanger, Envelope Flanger
* Auto Pan, Tremolo, Rotary Speaker
* Lo-Fi, Distortion, Phonograph, Crusher, Overdrive
* Pre Amp, Tone Control, Cabinet
* Param EQ, Channel Strip, Compressor, Limiter
* Slicer

Tieto DSP efekty sú úplne nové a vychádzajú zo zdrojových efektov programov Amplitube a T-RackS. Všetky efekty sú synchronizovateľné s tempom, ktoré udáva MIDI sekvencer. Efekty sú vybavené možnosťami BYPAS, LOCK (zámok, ktorý nedovolí ďalšie nastavovanoie efektov) a SAVE/SAVE MULTI (na uloženie nastavení jedného /všetkých efektov).

Presety:
Pre užívateľov je vynikajúcou vlastnosťou uloženie nastavení jednotlivých presetov alebo uloženie nastavení celého samplera.

Pri uložení presetu pre nastavenie zvuku sa ukladá len informácia o zdrojovom zvuku a následne jeho nastavenie. Tieto presety môžu byť veľmi jednoducho využívané pri prenose na iný sampel. Sampletank umožňuje taktiež uloženie nastavení kompletného VST modulu. Pretože je Sampletank nezávislý na platforme a na MIDI sekvencery, môže byť toto nastavenie prenášané do iných programov. Program taktiež ponúka Back-up funkciu pre zachránenie všetkých zvukov.

Range - editácia zón zvukov na parte:
S funkciou „Range“ môžete vytvoriť 16 partov s rôznymi rozsahmi zón na klaviatúre, ktoré sa môžu aj prekrývať. Takto si môžete napr. umiestniť viac nástrojov na 1 MIDI kanál a pod.

MIDI ovládanie:
Sampletank je vybavený plnou MIDI integráciou, ktorá dovoľuje úplnú kontrolu nad zvukmi. Každý parameter môže byť jednoducho priradený k MIDI CTL, ktorá sa používa pri živom hraní a zázname. Každý parameter vrátane nového synth-enginy môže byť plne automatizovaný. Všetky zvuky môžu byť priradené k MIDI Program change jedným kliknutím myši. Táto vlastnosť umožňuje volanie zmeny zvukov behom hrania a dovoľuje si tak postaviť vlastnú General MIDI banku.


Systémové požiadavky:
* Macintosh®
* Minimálne: 667MHz Power Macintosh® G4, 512MB RAM, Mac OS 9.2.2 alebo Mac OS X 10.2.8 a vyšší, 1024x768 rozlíšenie obrazovky, 4.8GB voľného miesta na disku.
* Doporučené: 1.25 GHz Power Macintosh® G4, 1GB RAM.

* Windows®
* Minimálne: 733Mhz Pentium® III/ s 512MB RAM, Windows® 2000/XP, 1024x768 screen rozlíšenie obrazovky, 4.8GB voľného miesta na disku
* Doporučené: 2.4 GHz Intel Pentium® IV, 1GB RAM.

IK Multimedia SampleTank XL 2.5

Sledujte nás na

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit

Adresa prevádzky
VRM Computers
M.R.Štefánika 6670/19
911 01 Trenčín
 
tel/fax
tel: 032-743 22 79
fax: 032-743 24 93

 
e-mail

 
otváracie hodiny
pondelok - piatok
09.00 - 17.00