Produkty        Výrobcovia

Virtuálne nástroje a knižnice
IK Multimedia

IK Multimedia SampleTank XL 2.5

IK Multimedia SampleTank XL 2.5

Výrobca:IK Multimedia
Kategória:Software IK Multimedia
Podkategória:Virtuálne nástroje a knižnice

Update na nový SampleTank 2.5 je zadarmo pre všetkých užívateľov SampleTank 2 L a XL. Na stiahnutie je k dispozícii na stránkach IK User Area.

SampleTank® 2.5 XL obsahuje všetky zvuky, ktoré potrebujete pre vytvorenie profesionálnych hudobných skladieb:


Špecifikácie:
* plug-in, stand-alone aplikácie
* 16 partový multitimbrálny sound workstation s vrstviteľnými partami
* 3 synth výkonné jadrá: nový STRETCH™, Pitch-shift/Time-stretch, Resampling
* 33 vstavaných DSP efektov, 5 efektov na part (Send efektů) a 5 Master efektov
* synchronizácia slučiek a time/pitch úpravy
* vylepšená práca so zónami - Range
* Import WAV, AIFF, SDII, AKAI® S-1000/3000, SampleCell® a prirodzených zvukov
* 2 DVD, 6.5 GB zvukového materiálu s viac ako 1.700 jednotlivými zvukmi
* Možnosť rozšírenia zvukovej banky vďaka titulom Expansion Tank alebo Sonik CapsulesSampletank 2.1 posúva samplovaciu technológiu do nových dimenzií. Každý nasamplovaný nástroj môže byť ovládateľný 3 synth procesmi, ktoré dovoľujú upravovať každý zvuk nasledovne:
* Resampling:
Tradičná technológia používaná pri sampleroch v moduloch pracujúcich so samplami používanými taktiež v SampleTank® 1.
* Pitch-shift/Time-stretch:
Nová vlastnosť, ktorá ponúka jedinečnú kontrolu tempa nástrojov a ich výšky, ktorá sa hlavne využíva pri práci so slučkami. Od verzie 2.1 nový ovládací prvok Grain.
* STRETCH™ (Sampletank Time REsynthesys TeCHnology)
Ponúka plnú kontrolu tempa a ladenia spolu s nezávislým ovládaním vyšších harmonických tónov. Od verzie 2.1 je tento engine vybavený oddelenými algoritmami pre úpravu multi-samplov (note) a fráz alebo sličiek (phrase)

Široká databáza zvukov:
Sampletank® 2 XL ponúka po inštalácii viac ako 1.500 zvukov (4.5 GB) robených prehľadne do jednotlivých kategórií: bass, brass, elektronické a akustické bicie, ethnic, gitary, loops, orchester, varhany, percussion, piano, strings, synths, vocals dreva a ďalšie.

Import ostatných formátov (WAV, AIFF, SDII, AKAI® S1000-3000 a SampleCell®) je prevádzaný priamo z programu Sampletank 2.

Rýchle a prehľadné ovládanie:
Mixovacia zóna ponúka veľmi rýchlu kontrolu nad všetkými 16-timi multitimbrál partami. Jednoduchý prístup k jednotlivým MIDI kanálom, Solo, Mute, Empty, Polyfony, Volume a Pan kontroléry dovoľujú kompletne miešať všetkých 16 partov.

Sampletank taktiež umožňuje veľmi prehľadné prechádzanie všetkými zvukmi. V prehliadači programu Sampletank je možné vidieť zvuky organizované presne tak, ako sú uložené na hard disku. Jednotlivými zvukmi je teda možné listovať a vyberať si podľa chuti. Naviac je možné jednotlivé zvuky vyhľadávať podľa názvov.

Synchonizácia:
Táto vlastnosť dovoľuje programu Sampletank synchronizovať a zaslučkovávať jednotlivé sample spolu s tempom daným MIDI sekvencerom. Do programu Sampletank tak pribúda tlačidlo "SYNC", ktoré umožňuje synchronizovať s tempom nie len jednotlivé samply a slučky s tempom, ktoré určuje MIDI sekvencer.

BPM jednotlivých slučiek môže byť detekovaná z názvu slučiek, alebo behom importu. K tomuto sú k dispozícii 3 nové synchronizačné procesy: resamplovanie, pitch-shift/time-stretch alebo STRETCH™.

Editácia zón synth-engine:
Editácia zón dovoľuje jednoducho nastavovať synth-engine alebo vlastnosti jednotlivých samplov. Vďaka tejto vlastnosti môžeme veľmi rýchlo upravovať jednotlivé zvuky (bicie, alebo percussion), či jednotlivé samply (v prípade nástroja, ktorý používa viac samplov).

DSP Efekty:
Sampletank bol prvým VST samplerom, ktorý umožňoval efektovať jednotlivé nástroje DSP efekty. Pretože integrácia efektov je základným prostriedkom na dosiahnutie naozaj kvalitných zvukov, je táto vlastnosť v novej verzii rozšírená. Sampletank tak ponúka 32 DSP efektov:
* EQ/Comp
* Reverb, Spring Reverb, Ambience, Reverb Delay, Delay
* Filter, Envelope Filter, Multi Filter, Wah-Wah
* Chorus, Multi Chorus, Phaser, AM Modulation, FM Modulation, Flanger, Envelope Flanger
* Auto Pan, Tremolo, Rotary Speaker
* Lo-Fi, Distortion, Phonograph, Crusher, Overdrive
* Pre Amp, Tone Control, Cabinet
* Param EQ, Channel Strip, Compressor, Limiter
* Slicer

Tieto DSP efekty sú úplne nové a vychádzajú zo zdrojových efektov programov Amplitube a T-RackS. Všetky efekty sú synchronizovateľné s tempom, ktoré udáva MIDI sekvencer. Efekty sú vybavené možnosťami BYPAS, LOCK (zámok, ktorý nedovolí ďalšie nastavovanoie efektov) a SAVE/SAVE MULTI (na uloženie nastavení jedného /všetkých efektov).

Presety:
Pre užívateľov je vynikajúcou vlastnosťou uloženie nastavení jednotlivých presetov alebo uloženie nastavení celého samplera.

Pri uložení presetu pre nastavenie zvuku sa ukladá len informácia o zdrojovom zvuku a následne jeho nastavenie. Tieto presety môžu byť veľmi jednoducho využívané pri prenose na iný sampel. Sampletank umožňuje taktiež uloženie nastavení kompletného VST modulu. Pretože je Sampletank nezávislý na platforme a na MIDI sekvencery, môže byť toto nastavenie prenášané do iných programov. Program taktiež ponúka Back-up funkciu pre zachránenie všetkých zvukov.

Range - editácia zón zvukov na parte:
S funkciou „Range“ môžete vytvoriť 16 partov s rôznymi rozsahmi zón na klaviatúre, ktoré sa môžu aj prekrývať. Takto si môžete napr. umiestniť viac nástrojov na 1 MIDI kanál a pod.

MIDI ovládanie:
Sampletank je vybavený plnou MIDI integráciou, ktorá dovoľuje úplnú kontrolu nad zvukmi. Každý parameter môže byť jednoducho priradený k MIDI CTL, ktorá sa používa pri živom hraní a zázname. Každý parameter vrátane nového synth-enginy môže byť plne automatizovaný. Všetky zvuky môžu byť priradené k MIDI Program change jedným kliknutím myši. Táto vlastnosť umožňuje volanie zmeny zvukov behom hrania a dovoľuje si tak postaviť vlastnú General MIDI banku.


Systémové požiadavky:
* Macintosh®
* Minimálne: 667MHz Power Macintosh® G4, 512MB RAM, Mac OS 9.2.2 alebo Mac OS X 10.2.8 a vyšší, 1024x768 rozlíšenie obrazovky, 4.8GB voľného miesta na disku.
* Doporučené: 1.25 GHz Power Macintosh® G4, 1GB RAM.

* Windows®
* Minimálne: 733Mhz Pentium® III/ s 512MB RAM, Windows® 2000/XP, 1024x768 screen rozlíšenie obrazovky, 4.8GB voľného miesta na disku
* Doporučené: 2.4 GHz Intel Pentium® IV, 1GB RAM.

IK Multimedia SampleTank XL 2.5

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit