Produkty        Výrobcovia

Virtuálne nástroje a knižnice
IK Multimedia

IK Multimedia SampleTron

IK Multimedia SampleTron

Výrobca:IK Multimedia
Kategória:Software IK Multimedia
Podkategória:Virtuálne nástroje a knižnice

Pokiaľ túžite po kolekcii vintage zvukov Mellotronov, Chamberlinov, Optiganov, Orchestronov a ďalších, SampleTron ich má všetky v sebe.

"Trony" boli pokrokové klávesové nástroje 60. rokov, ktoré predznamenali dnešné sampleri svojou snahou o reprodukciu mnohých reálnych zvukov, ktoré boli nahrané na pásku alebo disk a následne spustené klávesou.

Zvuk flauty v piesni Strawberry Fields Forever od Beatles je príkladom, ako "Trony" znejú. SampleTron, zhotovený Davem Kerznerem (CEO Sonic Reality) je unikátny virtuálny nástroj, ktorý obsahuje raritu medzi zvukmi z celého sveta. Dave samploval pri umelcoch ako Tom Waits, Crowded House, Smashing Pumpkins a mnoho ďalších.

SampleTron vás prenesie späť do nostalgických zvukov 60. a 70. rokoch. K dispozícii sú aj zvuky prototypov Chamberlin a osem stopového kazetového rytmera pre funky.

SampleTron nie sú len tradičné klasické a progresívne rockové zvuky, ktoré používal napríklad King Crimson, Genesis, Moody Blues, Yes a ďalší, ale sú tu taktiež neuveriteľne podivné zvuky pre dnešnú alternatívnu scénu, rock, hip-hop a filmovú hudbu.

Všetko je postavené na engine SampleTank, takže nieste obmedzení vo svojej kreativite a máte k dispozícii omnoho väčšiu kontrolu.

Obsahuje:
* Mellotron® M400
* Mellotron® MK5
* Mellotron® MKII
* Mellotron® Powerhouse (8 Track Rhythm Machine)
* Novatron™
* Vako Orchestron®
* Optigan™
* Talentmaker™
* Chamberlin™ Music Master 600
* Chamberlin™ Music Master 400
* Chamberlin™ Model 200
* Chamberlin™ M1
* Chamberlin™ M4
* Chamberlin™ Rhythmate™
* 360 Systems® “Digital Tron”
* Roland® VP-330 (Choir)
* Stylophone®

Základné vlastnosti
Tónový generátor je postavený na báze samplingu umožňujúcom extrémne komplexné vrstvenie a široké možnosti manipulácie s enginom STRETCH™. K dispozícii je 16 násobný multitimbrál. Medzi tromi enginy je možné prepínať behom hry. Jedná sa o klasický Resampling, Pitch-Shift/Time Stretch a nový STRETCH™. K dispozícii sú štyri efekty na každý part, ktoré je možné vyberať z 32 vysoko kvalitných DSP efektov so synchronizáciou s tempom. Viac ako 50 rôznych ovládačov zvuku umožňuje zvuk modulovať podľa aktuálnej potreby. Nechýbajú klasické Mono/Poly/Legato režimy s možnosťou voľby typu legáta, 2 nízkofrekvenčné oscilátory, 2 obálky, synchronizovateľné filtre LBF, BPF a HPF, ovládanie hlasitosti a rozsahu a dokonca aj Macro ovládače.

Knižnica obsahuje viac ako 2GB zvukov, 640 presetov a 260 multi-samplov zo 17 legendárnych "Tron" nástrojov.

Zvuky SampleTronu môžu byť načítané taktiež do sampleru SampleTank a použité ako rozširujúca zvuková knižnica. Je možné potom využívať úplne všetky možnosti SampleTanku.

Podpora štandardov: RTAS, VST, AU, standalone
Pracuje s operačnými systémami Windows XP, Vista a Mac OS X (Universal Binary).


IK Multimedia SampleTron

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit