Produkty        Výrobcovia

Virtuálne nástroje a knižnice
Waldorf

Waldorf Edition VST

Waldorf Edition VST

Výrobca:Waldorf
Kategória:Software Waldorf
Podkategória:Virtuálne nástroje a knižnice

Waldorf Edition VST je balík softwérových VST a Audio Units nástrojov obsahujúcich PPG Wave 2.V VST, Attack VST a D-Pole.

PPG Wave 2.V
PPG Wave 2.V je reinkarnáciou kultu, ktorý začal v roku 1982. Dnes je dostupný ako VST nástroj vo verzii pre Mac aj PC.

Série Wave 2 bola prvým digitálnym syntetizátorom, ktorý používal Wavetable syntézu s analógovými filtrami. Najväčším pokrokom vo Wave bola vlastnosť pohybu medzi až 64 rôznymi zvukovými vzorkami - táto vlastnosť bola nazvaná Wavetable. K dispozícii bolo takmer 2000 tvarov zvukových vĺn. Výsledkom tejto technológie bolo, že PPG disponoval omnoho širšou paletou zvukov a živším zvukom ako klasické analógové syntetizátory 80. rokov, ktoré zotrvávali v priebehu jednej vlny (píla, sínusoida, obdĺžnik...). Zvuk PPG bol jedinečný a nezameniteľný.

Teraz privádzame späť k životu túto jedinečnú zvukovú banku. Všetky výhody nástroja sú kompletne integrované do softwérových aplikácií ako je Cubase a iné VST hostiteľské aplikácie. Výstupy sa objavia priamo vo VST mixéry, efekty a ekvalizér môžu byť použité v ľubovoľnej audio stope. MIDI stopa môže smerovať dáta priamo do PPG bez nutnosti pripojovania MIDI kábla alebo nejakého rozhrania.

Polyfónia nástroja teraz závisí len od výkonu procesora Vášho počítača a môžete otvoriť až 8 PPG Waves 2.V v jednej aplikácii, pričom každý stále disponuje až osemnásobným multitimbrálom. To Vám dává dostatek priestoru pre Vašu zvukovú predstavivosť. Nové grafické prostriedky umožňujú jednoduchú editáciu obálok, generátorov, cutoff frekvencií, atď.

Moderná softwérová technológia a potenciál charakteristického masívneho zvuku "starého" digitálneho nástroja sa spojila v PPG Wave 2.V.

Vlastnosti:
* osemnásobný multitimbrál
* 32 zvukových tabuliek s 64 rôznymi tvarmi vĺn
* 2 oscilátory pre každý hlas
* low-pass filter so zdvihom
* 1 LFO (nízkofrekvenčný oscilátor)
* 3 obálky (2 ADSR, 1 AD)
* citlivosť na hlasitosť aj Aftertouch
* polyfónia záleží na výkone procesora
* možnosť riadenia a automatizácie všetkých parametrov v reálnom čase z MIDI
* nastavenie celého nástroja môže byť uložený so súbormi song (Cubase VST)


Attack
Perkusný nástroj pre akýkoľvek hudobný štýl v podobe VST! Vaše groovy si to zaslúžia.

Attack je perkusný syntetizátor pre platformu VST ako Mac tak PC. Obsahuje rovnako klasické analógové zvuky 80. rokov ale aj elektronické zvuky bicích z klubov 90. rokov. To všetko vo VST systéme 21. storočia. Attack generuje všetky zvuky v reálnom čase a dáva Vám tak slobodnú možnosť meniť ktorýkoľvek parameter kedykoľvek sa Vám zachce.

Attack ponúka 24 zvukou v každej sade rozmiestnených v dvoch oktávach. Zvuková architektúra je extrémne flexibilná rovnako ako u ostatných syntetizátorov Waldorf. Dva oscilátory, každý s deviatimi tvarmi vlny, sú zdrojom. Naviac sú k dispozícii dobre známe analógové tvary vĺn, Attack ponúka ďalšie tri zvukové vzorky pre jednoduchšie vytváranie hi-hatiek alebo crajs činelov. Kruhová modulácia a FM modulácia rozširujú zvukové spektrum o metalické komponenty a FX zvuky. Integrovaný "crack" modul sa stará o autentický analógový výraz. Attack disponuje sekciou filtrov so 6 typmi filtrov, rezonanciou až k samooscilácii a overdrivom až do hodnoty +52dB. Dve obálky môžu byť požívané ako alternatívna zmena výšky tónu, k dispozícii je FM, filter cutoff a výstupná hlasitosť. Dve modulácie oneskorenia a 8 výstupov (2 stereo a 4 mono) pripojujú Attack do sveta VST. Vďaka integrácii do rozhrania VST 2.0 je možné všetkým parametrom priradiť riadiacu MIDI udalosť (kontroléry), čo umožňuje jednoduché ovládanie.

Vlastnosti:
* virtuálne analógová syntéza
* 31 zvukových sád s viac ako 700 zvukmi
* 16 perkusných sád na FX banku
* 24 perkusných zvukov na každú sadu
* každý zvuk tvoria:
o 2 oscilátory, každý s 9 tvarmi vlny (trojuholník, sínusoida, obdĺžnik, píla, sample&hold, šum, vzorky: hi-hat, otvorená hi-hat, crash)
o FM
o kruhová modulácia
o 6 typov filtrov
o 2 obálky
* všetkým parametrom je možné priradiť riadiaci MIDI povel
* 8 výstupov (2 stereo, 4 mono)


D-Pole
Waldorf je dobre známy výrobou skutočne inovatívnych syntetizátorov ako napríklad Microwave, Pulse, a iné. Všetky tieto syntetizátory zdieľajú rovnaký jedinečný charakteristický analógový Waldorf filter. S Microwave II prešiel Waldorf na filter digitálny, ktorý sa chová rovnako ako ten analógový ale je omnoho flexibilnejší.

D-Pole je univerzálny Plug-In filter, ktorý ponúka rovnaké vlastnosti ako jeho hardwérový ekvivalent. Nič vám nebráni použiť filter na váš zvuk s až 5 typmi filtrov. Zmeňte zvuk slučky akustických bicích na prenikavý tanečný groove použitím LFO (ktorého rýchlosť môžete prispôsobit tempu skladby). Pridajte overdrive Vašej gitare.

Vlastnosti:
* filter:
o frekvencie 0Hz až 17000Hz
o rezonancia až k samooscilácii
o 5 typov filtrov:
+ Low Pass
+ Band Pass
+ High Pass
+ Notch
+ Resonator
o strmosť 12dB alebo 24dB
* zosilňovač:
o overdrive až do +52dB
o hlasitosť
o stereopozícia
o oneskorenie
* LFO:
o rýchlosť až do 7000Hz, možnosť synchronizácie s tempom a audio
o 3 tvary LFO:
+ sinusoida
+ trojuholník
+ píla
o pozitívna alebo negatívna modulácia filtra cutoff, stereopozícia alebo výška tónu oscilátora
* obálka:
o posuvný rozsah Decay (pokles)
o pozitívna alebo negatívna modulácia filtra cutoff
* oneskorenia:
o čas až do 2000ms, možnosť synchronizácie s tempom
o feedback až 100%
o Damping (tlmenie)
* oscilátor:
o kruhová modulácia
o frekvencia až 7000Hz
o tvary vlny:
+ sínusoida
+ trojuholník
+ píla

Waldorf Edition VST

Nakupujte audio techniku bez rizika

     Nákup na splátky cez Quatro     
Nákup na splátky cez Homecredit