Panel používateľa

ATOMOS Ninja V+

ATOMOS Ninja V+

Hodnotenie produktu: 5/5 (1x)

Vaše hodnotenie:

NA OBJEDNÁVKU

Ninja V+ je 5'' monitor/rekordér od spoločnosti Atomos, ktorý umožňuje nahrávanie v rozlíšení až 8K30p a 4K120p priamo zo snímača vašej kamery.

1199,92 € s DPH

999,94 €

Dostupnosť: Do 7 dní

Výrobca: Atomos

Ninja V+

Prvý 8K RAW HDR monitorový rekordér na svete

Ninja V+ je ďalším stupňom evolúcie viacnásobne oceneného Atomos Ninja, ktorý poskytuje až 8Kp30 a 4Kp120 nepretržité nahrávanie v Apple ProRes RAW, pričom zdedí HDR, 4Kp60 RAW a video, ako aj HDp120 spomalené zábery od svojho menšieho brata, Ninja V.

Vďaka schopnosti snímania v rozlíšení 8Kp30 a 4Kp120 vám Ninja V+ umožňuje udržať si náskok pred hrou a zabezpečiť, aby ste mali flexibilitu pri rozširovaní systému podľa požiadaviek projektov. Kvalita a formáty overené v budúcnosti vám umožňujú zostať kompatibilné s novovydanými a existujúcimi fotoaparátmi vo svete, kde sa nové fotoaparáty často vydávajú a technológia napreduje neuveriteľným tempom.

Ninja V+ využíva výhody nového čipu Atomos Silicon, AtomIC3, AtomOS 10 a neuveriteľnú efektivitu ProRes RAW na poskytovanie týchto zvýšených rozlíšení a snímkových frekvencií. Nové formáty sa tiež hladko integrujú do časovej osi vašich existujúcich projektov ProRes RAW alebo ProRes bez veľkých nákladov na ukladanie alebo spracovanie.

Otvorte štandardné formáty z každého fotoaparátu

Apple ProRes je svetový Pro Video štandard pre Video a RAW snímanie a počet kamier, ktoré podporujú RAW záznam cez HDMI na Ninja V+ neustále rastie. ProRes RAW kombinuje vizuálne a pracovné výhody RAW videa s neuveriteľným výkonom ProRes v reálnom čase, čo dáva filmárom obrovskú voľnosť pri úprave vzhľadu svojich obrázkov, čo z neho robí ideálne riešenie pre pracovné postupy HDR.

Ninja V+ tiež zachytáva až 4Kp60 v 10-bitovom pomere 4:2:2 od takmer všetkých výrobcov fotoaparátov, ako sú Panasonic, Nikon, Olympus, Leica, Fujifilm, Z Cam, RED a ARRI. Stavia tiež na skvelom pracovnom postupe a všestrannosti Ninja V, ktorý spája popredných svetových výrobcov fotoaparátov a štandardný priemyselný softvér na úpravu pre našich zákazníkov.

Ninja riešenie

Menšie fotoaparáty sú v dnešnej dobe neuveriteľne schopné, no stále môžu byť obmedzené z hľadiska výdrže batérie pri nahrávaní RAW a vysokých snímkových frekvencií, používajú drahé interné médiá a môžu mať limity nahrávania. Ninja V+ poskytuje riešenie týchto problémov s dlhšími časmi nahrávania, profesionálnymi riešeniami napájania a cenovo dostupnými možnosťami médií SSD.

Okrem toho získate úžasne jasný 5,2" monitor s úžasnými 1 000 nitmi – 10,5 stop HDR, plus obrovské množstvo funkcií, ktoré môžu zlepšiť váš pracovný tok, od funkcií AtomOS Monitor Assist, ako sú Focus Peaking, Zoom, Vectorscopes a False Color až po Bezpečné oblasti a sprievodcovia filmami. Náš AtomHDR engine tiež spracováva prichádzajúce Log/RAW/HDR signály z vášho fotoaparátu alebo zariadenia a zobrazuje sa v celej svojej kráse na HDR obrazovke Ninja V+.

Revolúcia v rozlíšení 8K

Pripravený na budúcnosť – počnúc Canon R5

Ninja V+ zaznamená 8Kp30 ProRes RAW z bezzrkadlovky Canon EOS R5 cez štandardné pripojenie HDMI 2.0. Atomos a Canon spolupracovali posledné 2 roky, aby zákazníkom priniesli svetovú novinku v zachytávaní úžasných 8K RAW a HDR obrázkov s neuveriteľnou čistotou a detailmi v kompaktnom a konfigurovateľnom systéme, ktorý je v porovnaní s inými 8K nastaveniami veľmi cenovo dostupný.

Možnosti, ktoré máte pri snímaní v rozlíšení 8K, skutočne menia hru. Canon a Atomos demokratizovali 8K pre masy bez kompromisov v kvalite. Príde neskôr v roku 2021 s aktualizáciou od spoločnosti Canon.

Viac energie. Menšia hmotnosť.

Spárovaním Ninja V+ s Canon R5 získate výkonný, ale kompaktný 8K fotoaparát, ktorý sa vám zmestí do rúk a dá sa flexibilne zostaviť tak, aby vyhovoval vašim potrebám. Môže sa stať základom kompaktného kina alebo si môžete ľahko vytvoriť ľahkú zostavu.

Canon R5 s 24 mm filmovým objektívom, Ninja V+, batériou NPF a médiami má hmotnosť pod 3 kg/7 lb, ktorú možno ľahko prenášať pomocou širokej škály leteckých dronov, gimbalov a stabilizátorov, ako aj vozidiel a robotických ramien.

Rozlíšenie znamená kreatívnu flexibilitu

Vďaka širokému plátnu s rozlíšením 8K vám vaše možnosti kreatívneho orezania oblasti záujmu umožňujú extrahovať viacero záberov v rozlíšení 4K z jedného uhla kamery. To vám umožňuje vytvárať ďalšie zábery pre výrezy na rozbitie úprav, ktoré majú oveľa vyššie rozlíšenie, ako keby boli zábery extrahované z jedného zdroja 4K.

Môžete tiež vytvoriť viacero zvislých alebo štvorcových výrezov vo vysokom rozlíšení v oblastiach záujmu v príspevku pre sociálne médiá, ktoré je možné zobraziť aj na Ninja V+ pomocou rámčekov sociálnych médií. To vám umožní maximalizovať rozlíšenie fotoaparátu, aby ste dosiahli vertikálne pomery strán 4K 9:16 bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v spôsobe snímania pre bežné dodanie.

Stabilizácia bez kompromisov

Neuveriteľné rozlíšenie 8K videa znamená, že aj po orezaní do obrazu v rámci procesu stabilizácie bude mať konečný záber pravdepodobne stále rozlíšenie 4K alebo dokonca 6K. To znamená, že sa môže integrovať s ostatnými 8K zábermi na časovej osi a stále vyzerá skvele.

Snímky obrazovky ostré ako britva

Snímky obrazovky s vysokým rozlíšením z 8K full frame kamier tiež ponúkajú možnosť vytvárať scénické dosky pre malé virtuálne výrobné fázy alebo použitie v iných platformách obsahu.

Dokonalý 4Kp120 ProRes RAW so SONY a Z CAM

Ninja V+ vám umožňuje zachytiť obsah v rozlíšení až 4Kp120 v nedotknutom ProRes RAW pre video s vysokou snímkovou frekvenciou a výnimočnou kvalitou obrazu.

Je to skvelá alternatíva k používaniu interných komprimovaných kodekov vo vašom fotoaparáte na nahrávanie s vysokou snímkovou frekvenciou, pretože môžu použiť vyššiu úroveň kompresie farieb a podvzorkovanie, čo vedie k potenciálnym artefaktom alebo obmedzeniam v úprave/stupni.

Vidieť nevídané

Zachyťte a vizualizujte neviditeľné pomocou záznamu 4Kp120 v rozlíšení až ProRes RAW z modelov Ninja V+ a Sony FX6/FX9 a Z CAM E2 /E2-M4, pričom ďalšie modely budú nasledovať.

Využite naplno dynamický rozsah snímača, zachyťte každý aspekt pohybu a pohybu priamo cez RAW cez SDI* alebo HDMI. Pridajte k tomu výhodu možnosti prehrávať video s vysokou snímkovou frekvenciou zachytené na Ninja V+ pri rôznych rýchlostiach prehrávania, aby ste si mohli prezrieť úpravy, ktoré môžete vykonať na svojej časovej osi NLE. Informácie o zachytávaní 4Kp120 ProRes RAW z výstupu SDI RAW zariadení Sony FX9* a Sony FX6* nájdete v časti Ninja V+ Pro Kit.

* FX9 vyžaduje rozširujúcu jednotku XDCA-FX9 a FX6 aj FX9 vyžadujú modul AtomX SDI s aktiváciou RAW (alebo Pro Kit).

Neuveriteľný arzenál kodekov

Vďaka flexibilite poskytovania možností pre RAW, vizuálne bezstratové súbory pripravené na úpravy a súbory proxy/zdieľanie, máte možnosť prispôsobiť svoje potreby kvalite a veľkosti súboru.

 • Apple ProRes RAW – podpora 16bit RAW výstupov z fotoaparátu cez HDMI a voliteľne cez SD
 • Apple ProRes – Odvetvový štandardný kodek od spoločnosti Apple pripravený na úpravy so škálovateľnými úrovňami kompresie
 • Avid DNx – Odvetvový štandardný kodek pripravený na úpravy pre editorov Avid so škálovateľnými úrovňami kompresie
 • H.265 (HEVC) – Vysoko účinný komprimovaný kodek umožňuje vytvárať vysokokvalitné súbory s nízkou bitovou rýchlosťou a malou veľkosťou súborov na zdieľanie. Môžete tiež vytvárať 4K HDR 10-bitové výstupy a mať možnosť „zapekať" LUT, aby ste dosiahli konečný VZHĽAD pixelov bez potreby odstupňovania záznamu.

Vlastnosti:

 • Dotykový displej s rozlíšením 1920 x 1080
 • Vstup/výstup HDMI 2.0
 • Nahrávajte až 8K30 ProRes RAW
 • Kodek H.265 (bezplatná aktivácia cez my.atomos.com)
 • 10-bitový vonkajší viditeľný monitor
 • Jas 1000 cd/m²
 • Režim AtomHDR s dynamickým rozsahom 10 zastávok
 • Nahráva na 2,5" mini alebo štandardné SSD disky
 • 10-bitové kódovanie 4:2:2 ProRes & DNxHR
 • Jeden slot na batériu Sony série L

Technické údaje:

Fyzické špecifikácie
Rozmery (Š x V x H mm): 151 x 91,5 x 31 mm
Hmotnosť: 360 g / 12,7 oz
Upevňovacie body: 1 x Proti rotácii 1/4" / 3/8 horná a spodná časť

Prostredie
Okolitá prevádzková teplota: až 40 stupňov Celzia

Konštrukcia a ovládanie
Telo: Hliník s ABS plastom
Chladenie: Aktívne riadený ventilátor a chladič
Tally Light: Zadné a predné
Multifunkčné tlačidlo: Napájanie / uzamknutie Obrazovka AtomXpansion
slot: Áno Vstupné napätie: 6,2 V až 16,8 V Prevádzkový výkon : 5,8-7,2 V Kompatibilné batérie: NPF séria L Vstavaná batéria: Bez batérie Doba chodu (záznam): 5200 mAh - až 2 hodiny (monitorovanie a záznam 4K 60p)

Nepretržité napájanie: Cez voliteľný modul AtomX SYNC
DC vstupný konektor: Cez DC Jack na eliminátore batérie
Dtap: Cez Battery Eliminator a voliteľný DTap to DC kábel

Displej
Dotyková obrazovka: SuperAtom IPS panel (kapacitný dotyk)
Veľkosť: 5,2"
Rozlíšenie: 1920 x 1080
PPI: 427
Bitová hĺbka: 10Bit (8+2 FRC)
Typ podsvietenia: Osvetlené okrajom
Jas (cdm2 / nits): 1000 +/- 10 %
Pomer strán: 16 : 9
Režim odstránenia prekladania: I > P a PSF > P
Farebný rozsah: Podpora kalibrácie Rec.709
: Kalibrátor Atomos s Xrite i1 Display Pro / Plus (Maloobchod)

Video vstup
HDMI: 1 x HDMI (2.0) 4k p60
HDMI RAW: Apples ProRes RAW až do 8k
SDI: Voliteľné cez modul AtomX SDI
SDI RAW: Vyžaduje sa voliteľný aktivačný kľúč
Bitová hĺbka: 8/10Bit Video / RAW až 12Bit
Video Chroma Subvzorkovanie : 420 a 422
Ochrana proti kopírovaniu HDCP: Nepodporované

Metadáta
HDMI: RAW - vyváženie bielej, Index expozície, Rýchlosť/uhol uzávierky, Iris F stop, ISO, Gamma, gamut
SDI: Voliteľné cez modul AtomX SDI

Video výstup
HDMI: 1 x HDMI ( 2.0) 4k p60
SDI výstup slučky: voliteľný cez AtomX SDI modul
SDI výstup: voliteľný cez AtomX SDI modul
Video Chroma Subvzorkovanie: 422
Bit Hĺbka: 10Bit Video

Web Streaming
USB UVC: Voliteľné cez Connect

Audio In/Out
Kvalita zvuku: 24/48 kHz
Audio kodek: PCM
HDMI: 8ch 24Bit,
SDI závislý od vstupu : 12-kanálový 24-bitový, vstup závislý od
analógového zvuku: 3,5 mm 2-kanál.
Analógový zvukový výstup: 3,5 mm 2kanál.
Výstup na slúchadlá: 3,5 mm 2ch

Rozlíšenie a obnovovacie frekvencie (záznam, monitor a prehrávanie)
8k: RAW Len do 30p cez HDMI
6k: RAW Len do 30p cez HDMI
5k: RAW Len do 30p cez HDMI
4k DCI: 23,98/24/25/29,9/30/50/59,94/60p - HFR 100/120 cez RAW cez HDMI & SDI na vybraných fotoaparátoch
4k UHD: 23,98/24/25/29,9/30/50/59,94/60p
2K DCI 2046 x 1080: voliteľné prostredníctvom modulu AtomX SDI
Anamorfické: 3,5 k: RAW až do 60p (len z podporovaných kamier)
FHD 1080 progresívne 10920 23,98/24/25/29,9/30/50/59,94/60/100/120p
FHD 1920 x 1080 PsF: konvertované na P a zaslučkované PsF
FHD 1920 x 1080 prekladané: 50/ 59,912/6099 x 209,912/
6099 /60p

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie