Menu
ATOMOS Ninja V+

NA OBJEDNÁVKU

Ninja V+ je 5'' monitor/rekordér od spoločnosti Atomos, ktorý umožňuje nahrávanie v rozlíšení až 8K30p a 4K120p priamo zo snímača vašej kamery. Čítajte viac

Do 7 dní

1199,92 €

999,94 € bez DPH

Popis

Ninja V+

Prvý 8K RAW HDR monitorový rekordér na svete

Ninja V+ je ďalším stupňom evolúcie viacnásobne oceneného Atomos Ninja, ktorý poskytuje až 8Kp30 a 4Kp120 nepretržité nahrávanie v Apple ProRes RAW, pričom zdedí HDR, 4Kp60 RAW a video, ako aj HDp120 spomalené zábery od svojho menšieho brata, Ninja V.

Vďaka schopnosti snímania v rozlíšení 8Kp30 a 4Kp120 vám Ninja V+ umožňuje udržať si náskok pred hrou a zabezpečiť, aby ste mali flexibilitu pri rozširovaní systému podľa požiadaviek projektov. Kvalita a formáty overené v budúcnosti vám umožňujú zostať kompatibilné s novovydanými a existujúcimi fotoaparátmi vo svete, kde sa nové fotoaparáty často vydávajú a technológia napreduje neuveriteľným tempom.

Ninja V+ využíva výhody nového čipu Atomos Silicon, AtomIC3, AtomOS 10 a neuveriteľnú efektivitu ProRes RAW na poskytovanie týchto zvýšených rozlíšení a snímkových frekvencií. Nové formáty sa tiež hladko integrujú do časovej osi vašich existujúcich projektov ProRes RAW alebo ProRes bez veľkých nákladov na ukladanie alebo spracovanie.

Otvorte štandardné formáty z každého fotoaparátu

Apple ProRes je svetový Pro Video štandard pre Video a RAW snímanie a počet kamier, ktoré podporujú RAW záznam cez HDMI na Ninja V+ neustále rastie. ProRes RAW kombinuje vizuálne a pracovné výhody RAW videa s neuveriteľným výkonom ProRes v reálnom čase, čo dáva filmárom obrovskú voľnosť pri úprave vzhľadu svojich obrázkov, čo z neho robí ideálne riešenie pre pracovné postupy HDR.

Ninja V+ tiež zachytáva až 4Kp60 v 10-bitovom pomere 4:2:2 od takmer všetkých výrobcov fotoaparátov, ako sú Panasonic, Nikon, Olympus, Leica, Fujifilm, Z Cam, RED a ARRI. Stavia tiež na skvelom pracovnom postupe a všestrannosti Ninja V, ktorý spája popredných svetových výrobcov fotoaparátov a štandardný priemyselný softvér na úpravu pre našich zákazníkov.

Ninja riešenie

Menšie fotoaparáty sú v dnešnej dobe neuveriteľne schopné, no stále môžu byť obmedzené z hľadiska výdrže batérie pri nahrávaní RAW a vysokých snímkových frekvencií, používajú drahé interné médiá a môžu mať limity nahrávania. Ninja V+ poskytuje riešenie týchto problémov s dlhšími časmi nahrávania, profesionálnymi riešeniami napájania a cenovo dostupnými možnosťami médií SSD.

Okrem toho získate úžasne jasný 5,2" monitor s úžasnými 1 000 nitmi – 10,5 stop HDR, plus obrovské množstvo funkcií, ktoré môžu zlepšiť váš pracovný tok, od funkcií AtomOS Monitor Assist, ako sú Focus Peaking, Zoom, Vectorscopes a False Color až po Bezpečné oblasti a sprievodcovia filmami. Náš AtomHDR engine tiež spracováva prichádzajúce Log/RAW/HDR signály z vášho fotoaparátu alebo zariadenia a zobrazuje sa v celej svojej kráse na HDR obrazovke Ninja V+.

Revolúcia v rozlíšení 8K

Pripravený na budúcnosť – počnúc Canon R5

Ninja V+ zaznamená 8Kp30 ProRes RAW z bezzrkadlovky Canon EOS R5 cez štandardné pripojenie HDMI 2.0. Atomos a Canon spolupracovali posledné 2 roky, aby zákazníkom priniesli svetovú novinku v zachytávaní úžasných 8K RAW a HDR obrázkov s neuveriteľnou čistotou a detailmi v kompaktnom a konfigurovateľnom systéme, ktorý je v porovnaní s inými 8K nastaveniami veľmi cenovo dostupný.

Možnosti, ktoré máte pri snímaní v rozlíšení 8K, skutočne menia hru. Canon a Atomos demokratizovali 8K pre masy bez kompromisov v kvalite. Príde neskôr v roku 2021 s aktualizáciou od spoločnosti Canon.

Viac energie. Menšia hmotnosť.

Spárovaním Ninja V+ s Canon R5 získate výkonný, ale kompaktný 8K fotoaparát, ktorý sa vám zmestí do rúk a dá sa flexibilne zostaviť tak, aby vyhovoval vašim potrebám. Môže sa stať základom kompaktného kina alebo si môžete ľahko vytvoriť ľahkú zostavu.

Canon R5 s 24 mm filmovým objektívom, Ninja V+, batériou NPF a médiami má hmotnosť pod 3 kg/7 lb, ktorú možno ľahko prenášať pomocou širokej škály leteckých dronov, gimbalov a stabilizátorov, ako aj vozidiel a robotických ramien.

Rozlíšenie znamená kreatívnu flexibilitu

Vďaka širokému plátnu s rozlíšením 8K vám vaše možnosti kreatívneho orezania oblasti záujmu umožňujú extrahovať viacero záberov v rozlíšení 4K z jedného uhla kamery. To vám umožňuje vytvárať ďalšie zábery pre výrezy na rozbitie úprav, ktoré majú oveľa vyššie rozlíšenie, ako keby boli zábery extrahované z jedného zdroja 4K.

Môžete tiež vytvoriť viacero zvislých alebo štvorcových výrezov vo vysokom rozlíšení v oblastiach záujmu v príspevku pre sociálne médiá, ktoré je možné zobraziť aj na Ninja V+ pomocou rámčekov sociálnych médií. To vám umožní maximalizovať rozlíšenie fotoaparátu, aby ste dosiahli vertikálne pomery strán 4K 9:16 bez toho, aby ste museli robiť kompromisy v spôsobe snímania pre bežné dodanie.

Stabilizácia bez kompromisov

Neuveriteľné rozlíšenie 8K videa znamená, že aj po orezaní do obrazu v rámci procesu stabilizácie bude mať konečný záber pravdepodobne stále rozlíšenie 4K alebo dokonca 6K. To znamená, že sa môže integrovať s ostatnými 8K zábermi na časovej osi a stále vyzerá skvele.

Snímky obrazovky ostré ako britva

Snímky obrazovky s vysokým rozlíšením z 8K full frame kamier tiež ponúkajú možnosť vytvárať scénické dosky pre malé virtuálne výrobné fázy alebo použitie v iných platformách obsahu.

Dokonalý 4Kp120 ProRes RAW so SONY a Z CAM

Ninja V+ vám umožňuje zachytiť obsah v rozlíšení až 4Kp120 v nedotknutom ProRes RAW pre video s vysokou snímkovou frekvenciou a výnimočnou kvalitou obrazu.

Je to skvelá alternatíva k používaniu interných komprimovaných kodekov vo vašom fotoaparáte na nahrávanie s vysokou snímkovou frekvenciou, pretože môžu použiť vyššiu úroveň kompresie farieb a podvzorkovanie, čo vedie k potenciálnym artefaktom alebo obmedzeniam v úprave/stupni.

Vidieť nevídané

Zachyťte a vizualizujte neviditeľné pomocou záznamu 4Kp120 v rozlíšení až ProRes RAW z modelov Ninja V+ a Sony FX6/FX9 a Z CAM E2 /E2-M4, pričom ďalšie modely budú nasledovať.

Využite naplno dynamický rozsah snímača, zachyťte každý aspekt pohybu a pohybu priamo cez RAW cez SDI* alebo HDMI. Pridajte k tomu výhodu možnosti prehrávať video s vysokou snímkovou frekvenciou zachytené na Ninja V+ pri rôznych rýchlostiach prehrávania, aby ste si mohli prezrieť úpravy, ktoré môžete vykonať na svojej časovej osi NLE. Informácie o zachytávaní 4Kp120 ProRes RAW z výstupu SDI RAW zariadení Sony FX9* a Sony FX6* nájdete v časti Ninja V+ Pro Kit.

* FX9 vyžaduje rozširujúcu jednotku XDCA-FX9 a FX6 aj FX9 vyžadujú modul AtomX SDI s aktiváciou RAW (alebo Pro Kit).

Neuveriteľný arzenál kodekov

Vďaka flexibilite poskytovania možností pre RAW, vizuálne bezstratové súbory pripravené na úpravy a súbory proxy/zdieľanie, máte možnosť prispôsobiť svoje potreby kvalite a veľkosti súboru.

 • Apple ProRes RAW – podpora 16bit RAW výstupov z fotoaparátu cez HDMI a voliteľne cez SD
 • Apple ProRes – Odvetvový štandardný kodek od spoločnosti Apple pripravený na úpravy so škálovateľnými úrovňami kompresie
 • Avid DNx – Odvetvový štandardný kodek pripravený na úpravy pre editorov Avid so škálovateľnými úrovňami kompresie
 • H.265 (HEVC) – Vysoko účinný komprimovaný kodek umožňuje vytvárať vysokokvalitné súbory s nízkou bitovou rýchlosťou a malou veľkosťou súborov na zdieľanie. Môžete tiež vytvárať 4K HDR 10-bitové výstupy a mať možnosť „zapekať" LUT, aby ste dosiahli konečný VZHĽAD pixelov bez potreby odstupňovania záznamu.

Vlastnosti:

 • Dotykový displej s rozlíšením 1920 x 1080
 • Vstup/výstup HDMI 2.0
 • Nahrávajte až 8K30 ProRes RAW
 • Kodek H.265 (bezplatná aktivácia cez my.atomos.com)
 • 10-bitový vonkajší viditeľný monitor
 • Jas 1000 cd/m²
 • Režim AtomHDR s dynamickým rozsahom 10 zastávok
 • Nahráva na 2,5" mini alebo štandardné SSD disky
 • 10-bitové kódovanie 4:2:2 ProRes & DNxHR
 • Jeden slot na batériu Sony série L

Technické údaje:

Fyzické špecifikácie
Rozmery (Š x V x H mm): 151 x 91,5 x 31 mm
Hmotnosť: 360 g / 12,7 oz
Upevňovacie body: 1 x Proti rotácii 1/4" / 3/8 horná a spodná časť

Prostredie
Okolitá prevádzková teplota: až 40 stupňov Celzia

Konštrukcia a ovládanie
Telo: Hliník s ABS plastom
Chladenie: Aktívne riadený ventilátor a chladič
Tally Light: Zadné a predné
Multifunkčné tlačidlo: Napájanie / uzamknutie Obrazovka AtomXpansion
slot: Áno Vstupné napätie: 6,2 V až 16,8 V Prevádzkový výkon : 5,8-7,2 V Kompatibilné batérie: NPF séria L Vstavaná batéria: Bez batérie Doba chodu (záznam): 5200 mAh - až 2 hodiny (monitorovanie a záznam 4K 60p)

Nepretržité napájanie: Cez voliteľný modul AtomX SYNC
DC vstupný konektor: Cez DC Jack na eliminátore batérie
Dtap: Cez Battery Eliminator a voliteľný DTap to DC kábel

Displej
Dotyková obrazovka: SuperAtom IPS panel (kapacitný dotyk)
Veľkosť: 5,2"
Rozlíšenie: 1920 x 1080
PPI: 427
Bitová hĺbka: 10Bit (8+2 FRC)
Typ podsvietenia: Osvetlené okrajom
Jas (cdm2 / nits): 1000 +/- 10 %
Pomer strán: 16 : 9
Režim odstránenia prekladania: I > P a PSF > P
Farebný rozsah: Podpora kalibrácie Rec.709
: Kalibrátor Atomos s Xrite i1 Display Pro / Plus (Maloobchod)

Video vstup
HDMI: 1 x HDMI (2.0) 4k p60
HDMI RAW: Apples ProRes RAW až do 8k
SDI: Voliteľné cez modul AtomX SDI
SDI RAW: Vyžaduje sa voliteľný aktivačný kľúč
Bitová hĺbka: 8/10Bit Video / RAW až 12Bit
Video Chroma Subvzorkovanie : 420 a 422
Ochrana proti kopírovaniu HDCP: Nepodporované

Metadáta
HDMI: RAW - vyváženie bielej, Index expozície, Rýchlosť/uhol uzávierky, Iris F stop, ISO, Gamma, gamut
SDI: Voliteľné cez modul AtomX SDI

Video výstup
HDMI: 1 x HDMI ( 2.0) 4k p60
SDI výstup slučky: voliteľný cez AtomX SDI modul
SDI výstup: voliteľný cez AtomX SDI modul
Video Chroma Subvzorkovanie: 422
Bit Hĺbka: 10Bit Video

Web Streaming
USB UVC: Voliteľné cez Connect

Audio In/Out
Kvalita zvuku: 24/48 kHz
Audio kodek: PCM
HDMI: 8ch 24Bit,
SDI závislý od vstupu : 12-kanálový 24-bitový, vstup závislý od
analógového zvuku: 3,5 mm 2-kanál.
Analógový zvukový výstup: 3,5 mm 2kanál.
Výstup na slúchadlá: 3,5 mm 2ch

Rozlíšenie a obnovovacie frekvencie (záznam, monitor a prehrávanie)
8k: RAW Len do 30p cez HDMI
6k: RAW Len do 30p cez HDMI
5k: RAW Len do 30p cez HDMI
4k DCI: 23,98/24/25/29,9/30/50/59,94/60p - HFR 100/120 cez RAW cez HDMI & SDI na vybraných fotoaparátoch
4k UHD: 23,98/24/25/29,9/30/50/59,94/60p
2K DCI 2046 x 1080: voliteľné prostredníctvom modulu AtomX SDI
Anamorfické: 3,5 k: RAW až do 60p (len z podporovaných kamier)
FHD 1080 progresívne 10920 23,98/24/25/29,9/30/50/59,94/60/100/120p
FHD 1920 x 1080 PsF: konvertované na P a zaslučkované PsF
FHD 1920 x 1080 prekladané: 50/ 59,912/6099 x 209,912/
6099 /60p

Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Hodnotenie produktu

5/5

Pridať

Žiadne komentáre

ATOMOS Ninja V+
ATOMOS Ninja V+

1199,92 €

999,94 € bez DPH

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Táto stránka používa cookies. Viac info

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať