Menu
ATOMOS Neon 24

NA OBJEDNÁVKU

Neon 24“ – 4K HDR monitor/rekordér – Dolby Vision, ProRes Raw Čítajte viac

Do 7 dní

7137,54 €

5947,95 € bez DPH

Popis

ATOMOS Neon 24

Digitálna filmová tvorba prerobená pre dnešného tvorcu

Séria Atomos Neon je začiatkom novej cesty pre filmárov, pretože spája tradičné filmárske úlohy a spája ich s inováciami a technológiou Atomos. Robíme to kombináciou záznamu vo formáte RAW s technológiou zobrazenia v kine na monitorovanie, kontrolu produkcie na obrazovke a kontrolu kreatívneho zámeru, toku príbehu a zosúladenia kontinuity medzi scénami. Neon zjednodušuje kreatívny pracovný tok od objektívu po sledovanie. Prevzali sme štandardné priemyselné formáty, ako je ProRes RAW, od hlavných výrobcov fotoaparátov, čo umožňuje výkon ProRes a flexibilitu RAW do kinoprodukcie a je vytvorený pre počítačové dokončovanie. Neon vykonáva spracovanie Dolby Vision v reálnom čase, aby umožnilo následné sledovanie na akomkoľvek televízore alebo monitore s podporou Dolby Vision.

Istota obrazu pevnosti celej posádky

Neon je séria presných produkčných 4K HDR monitorov a rekordérov priamo na mieste a v štúdiu, kde je nevyhnutné spoľahlivé a dôveryhodné monitorovanie. Neon sa dodáva v štyroch veľkostiach (17", 24", 31" a 55"), ktoré je možné navzájom synchronizovať a poskytnúť tak ekosystém poľných monitorov, kde je presnosť zobrazenia obrazu a konzistencia obrazu kritická medzi členmi posádky...všetko je kontrolované prostredníctvom aplikácie Atomos. Displeje Neons, najlepšie vo svojej triede s 512 zónami s dynamickým podsvietením, poskytujú kalibrované 4KDCI 180-stupňové dokonalé zobrazenie, 10-bitové DCI-P3 100% farebné pokrytie a 1 000 000:1 HDR pripravený kontrast pre kameramanov, aby si zachovali expozíciu a kreatívny vzhľad. . Režiséri môžu robiť kreatívnejšie rozhodnutia na scéne a neustále sledovať dokonalý obraz v TV a kinematografických štandardoch. Asistenti kamery a zaostrovači môžu dôverovať mimoriadnej ostrosti očí herca. Editori a hodnotitelia farieb môžu uzamknúť režisérov kreatívny zámer od záberu k záberu, záber po zábere a prezerať ho na rôznych zobrazeniach od SDR po HDR – presne v reálnom čase. So vstavaným 4Kp60/HDp240 Apple ProRes RAW rekordérom, ktorý zachytí každý záber, Neon umožňuje rýchlu kontrolu a prehrávanie v reálnom čase s Dolby Vision až po realitu testovacieho obsahu na domácich televízoroch. S Neon Atomos prepracoval úlohu referenčného monitora, aby splnil HDR výzvy modernej televíznej a filmovej produkcie. So vstavaným 4Kp60/HDp240 Apple ProRes RAW rekordérom, ktorý zachytí každý záber, Neon umožňuje rýchlu kontrolu a prehrávanie v reálnom čase s Dolby Vision až po realitu testovacieho obsahu na domácich televízoroch. S Neon Atomos prepracoval úlohu referenčného monitora, aby splnil HDR výzvy modernej televíznej a filmovej produkcie. So vstavaným 4Kp60/HDp240 Apple ProRes RAW rekordérom, ktorý zachytí každý záber, Neon umožňuje rýchlu kontrolu a prehrávanie v reálnom čase s Dolby Vision až po realitu testovacieho obsahu na domácich televízoroch. S Neon Atomos prepracoval úlohu referenčného monitora, aby splnil HDR výzvy modernej televíznej a filmovej produkcie.

Štyri veľkosti pre flexibilitu pri akejkoľvek výrobe

Neon sa dodáva vo veľkostiach obrazovky 17", 24", 31" a 55" a dopĺňa ďalšie produkty Atomos, ako sú Shinobi SDI, Ninja V, Shogun 7 a Sumo 19, čím poskytuje flexibilný ekosystém referenčných monitorov v teréne. Neon vám umožňuje flexibilitu využitia vášho Atomosu pri nízkorozpočtových produkciách s HDMI 10-bitovými nekomprimovanými videokamerami, až po 12G-SDI 12-bitové, 4Kp60 RAW z najlepších kinokamier na svete.

Kino a epizodická televízna produkcia

Ekosystém poľných monitorov Atomos je online hnacou silou a offline ťahúňom na urýchlenie času od nápadu po konečnú výstavu. Režiséri a kameramani môžu zaznamenávať online kvalitu záznamu ProRes RAW a zároveň sa integrovať do pracovných postupov ARRI. To prináša produkciu v kine za zlomok ceny súčasných prístupov, kde sa monitorovanie HDR líši od člena posádky k členovi posádky. Atomos prináša istotu zaznamenaného obrazu od operátorov kamier, okuliarov, cez vizážistov a nahrávačov zvuku až po redaktorov a hodnotiteľov farieb. Režiséri môžu označiť zábery pri prezeraní záberov na natáčaní, ktoré si editor môže vyzdvihnúť po importe do NLE, a môžu si byť istí, že to, čo videli na natáčaní, bude vyzerať rovnako, keď sa dostanú do sady úprav.

Alternatívne môžu režiséri nahrávať v offline kvalite s nižšou bitovou rýchlosťou na Neon a zaznamenať viac ako 20 hodín záznamu v Prores/DNx/H.265 na SSD (zatiaľ čo ARRI zaznamenáva online kvalitu). To dáva režisérovi dostatočnú integritu na kontrolu záberov po každom zábere alebo na rýchle testovacie úpravy priamo na mieste, čím sa vyhnete drahým opakovaným záberom.

Aplikácia Atomos alebo diaľkové ovládanie pre jednoduchú obsluhu

Neon schválne odstraňuje ovládanie pomocou dotykovej obrazovky a je ovládaný Bluetooth aplikáciou Atomos iOS alebo fyzickým diaľkovým ovládačom. Neon má v sebe zabudovaný jednoducho použiteľný AtomOS, takže pomocou aplikácie môžete pristupovať k produkčným nástrojom v reálnom čase vrátane zaostrovania, expozície, kalibrácie, zoomu, monitora priebehu, RGB monitora, vektorového rozsahu a výberu LUT.

Neon skracuje medzeru medzi nasnímaním a finálnou úpravou vďaka nahrávaniu a prehrávaniu vašich nasnímaných záberov v reálnom čase v rozlíšení až 4Kp60 vo formátoch vrátane ProRes, ProRes RAW, Cinema DNG, Avid DNx. Keď máte záber, ktorý sa vám páči, označte ho priamo v aplikácii, aby ste ho mohli ľahko identifikovať počas úprav. Aplikácia odomyká možnosť vkladať metaúdaje špecifické pre projekt po jednotlivých snímkach, čo umožňuje zjednodušiť a zautomatizovať projektové riadenie komplexnej produkcie, aby sa tvorca mohol sústrediť na vylepšenia umeleckého rozprávania.

Nahrávajte 12.bitové surové, prezerajte si a poskytujte presné Dolby Vision HDR

Výzvou pri produkcii HDR je zachovanie kreatívneho zámeru produkcie v čase natáčania v porovnaní s hotovým produktom, ktorý si prezeráte na zariadeniach a televízoroch. Atomos a Dolby sa spojili, aby vám poskytli živý výstup HDMI Dolby Vision v reálnom čase z akejkoľvek kamery SDI alebo HDMI HDR. Všetko s láskavým dovolením AtomOS. Jednoducho pripojte svoj televízor alebo monitor s podporou Dolby Vision k svojmu Neonu a zázračne, automaticky, AtomOS analyzuje obraz, spýta sa televízora a použije správne profily farieb a jasu pre najlepší možný obraz HDR na displeji alebo televízore. To zaisťuje, že zábery HDR budú vždy vyzerať – tak, ako ich tvorca zamýšľal. Ide o cennú referenčnú kontrolu na mieste pre kreatívneho riaditeľa a klienta.

Synchronizujte všetky svoje neóny dohromady

Ak máte vo svojej produkcii viac ako jeden Neon, môžete ich dokonale asynchrónne synchronizovať pomocou aplikácie Atomos pre iOS. Jednoducho spárujte Neons cez aplikáciu a vyberte všetky monitory, ktoré chcete synchronizovať. Neóny môžete tiež synchronizovať s akýmkoľvek Atomos Ninja V pomocou pripojeného synchronizačného modulu AtomX. To znamená, že ovládanie nahrávania nebolo nikdy jednoduchšie pre žiadnu produkciu s nastavením viacerých kamier. Metaúdaje sú zachytené pre celú produkciu v každom zaznamenanom súbore, čím sa vyhne potrebe vedľajšieho súboru. Na konci natáčania si vezmite SSD každého Neonu s nasnímanými zábermi a metaúdajmi a importujte do svojho strihového balíka pripraveného na použitie.

Precízny HD poľný monitor pre digitálnu tmavú komoru

Atomos prináša technológiu podsvietenia dynamických zón do celého radu Neónov poháňaných našimi patentovanými inováciami Dynamic AtomHDR. To poskytuje kontrastný pomer od jedného do milióna gradácií na diskrétnych častiach obrazu na antireflexnom displeji Neon, ktorý je viditeľný za denného svetla. V sérii Neon sú čierna a farby bohaté a hlboké. Obrázky sa zdajú byť „vyskočené" s pridanou dimenziou a detailmi. Precízny displej Atomos využíva jedinečnú kombináciu pokročilých LED a LCD technológií, ktoré spolu ponúkajú hlbšiu a lepšiu čiernu ako konkurenčné OLED obrazovky, no s oveľa vyšším jasom a živými farbami špičkových LCD. Objekty vyzerajú živšie ako kedykoľvek predtým, s nádherne odhalenými zložitými textúrami a gradáciami. Stručne povedané, neóny ponúkajú najpodrobnejšie okno do vášho obrazu,

Zachyťte 4K alebo 8K teraz, pripravené na budúcnosť

Technológia zachytávania sa pohybuje rýchlo, takže vaša investícia by nemala byť viazaná na staršie formáty a funkcie. Neon sme pripravili na budúcnosť tým, že sme ho navrhli s hlavnou riadiacou jednotkou, vymeniteľným mozgom, ktorý umožňuje inováciu, keď sa novšie funkcie a technológie stanú hlavným prúdom.
Hlavná riadiaca jednotka sa dodáva v dvoch veľkostiach, jedna pre snímanie 4K a druhá pre 8K.

Rozšírte Neon pomocou rozširujúcich modulov AtomX

Hlavná riadiaca jednotka je tiež kompatibilná s rozširujúcimi modulmi AtomX, ktoré poskytujú pripojenie SDI a NDI nad rámec štandardného pripojenia HDMI, ktoré sa dodáva s NEON. To poskytuje úplnú flexibilitu, pokiaľ ide o produkčné prostredie, v ktorom pôsobíte.

ProRes RAW – to najlepšie z RAW a ProRes v kombinácii

Snímanie ProRes RAW videa s Neon odomkne skutočný potenciál vašej RAW kinokamery a poskytuje úplnú kontrolu nad vašim video obrazom v najvyššej možnej kvalite. ProRes RAW kombinuje flexibilitu RAW videa s neuveriteľným výkonom ProRes. Importujte, upravujte a upravujte nedotknuté video pomocou údajov RAW priamo zo snímača fotoaparátu bez spomalenia úprav. Tieto súbory RAW poskytujú maximálnu flexibilitu pri úprave vzhľadu vášho videa a zároveň rozširujú detaily jasu a tieňov. Ideálna kombinácia pre pracovné postupy HDR.

Neon zachováva vášmu obsahu maximálny dynamický rozsah, presnosť farieb a detaily. Farby sa dajú ľahko zladiť a dodatočné informácie znamenajú, že so záznamom možno rýchlo manipulovať v postprodukcii, čo je užitočné najmä pri gradovaní a VFX záberoch. Okrem ProRes RAW podporuje Neon ProRes, CinemaDNG, Avid DNx cez HDMI a SDI. Snímajte z akéhokoľvek zdroja HDMI alebo SDI vrátane fotoaparátov Nikon, Canon, Panasonic, Sony, RED a ARRI.

Postavené pre najnáročnejšie produkcie

Neon vydrží aj tie najextrémnejšie výrobné podmienky vďaka odolnému hliníkovému šasi a polykarbonátovej zadnej doske, ktorá poskytuje ochranu pred hrubým zaobchádzaním.

Namontujte kdekoľvek

Bez ohľadu na to, akým spôsobom chcete prezerať svoje obrázky, Neon prichádza s flexibilnými možnosťami montáže pre akúkoľvek produkciu vrátane štandardných okrajových montážnych bodov Arri, držiaka VESA a nožičiek na prezeranie na podlahe alebo stole. Neon 17 a Neon 24 sú tiež navrhnuté tak, aby boli pripravené pre rack a bez problémov zapadnú do akéhokoľvek prostredia racku.

Vlastnosti:

 • 24" monitor
 • Rozlíšenie 4096 x 2160, až 4KDCI
 • 193 ppi
 • 512 Blacklights
 • Pomer strán 17:9
 • Snímková frekvencia až 240 fps
 • Softvér Atoms 10
 • iOS alebo diaľkové ovládanie UI
 • .Podpora Cube LUT
 • Záznamové médium SSD
 • Bezdrôtové pripojenie Bluetooth
 • Používateľské rozhranie aplikácie pre iOS
 • Synchronizujte viac ako 1000 neónov
 • Kontrastný pomer 1 000 000:1
 • Jas displeja 1000 nitov
 • Technológia AtomHDR HDR
 • 15 zastavení dynamického rozsahu
 • Hlavná riadiaca jednotka 4K alebo 8K
 • Operačný systém AtomOS
 • HDMI, SDI Video pripojenie
 • Linkový vstup / Audio pripojenie
Diskusia 0

Žiadne komentáre

Nový komentár

Hodnotenie 0

Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Pridať

Žiadne komentáre

ATOMOS Neon 24
ATOMOS Neon 24

7137,54 €

5947,95 € bez DPH

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

Nový komentár

Kontrolný kód

i

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Táto stránka používa cookies. Viac info

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať