Panel používateľa

Phonic PAA6

Phonic PAA6

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA AKCIA SKLADOM

Dvojkanálový presný audio analyzér so vstavanými kondenzátorovými meracími mikrofónmi

970 € s DPH

808,33 €

Dostupnosť: Do 7 dní

Výrobca: Phonic

Phonic PAA6

Dvojkanálový presný audio analyzér so vstavanými kondenzátorovými meracími mikrofónmi

Základné nástroje, ako je Phonic PAA6 Professional Audio Assistant sú vo všeobecnosti na konci zoznamu profesionálneho audia po ezoterických preampoch, kompresoroch a ekvalizéroch. Ale stále častejšie sa ukazuje, že kľúčom ku skvelému zvuku sú pomocné zariadenia, ako je audio analyzér Phonic PAA6. Ak chcete zo svojho štúdiového zariadenia alebo PA systému dostať najviac, PAA6 by mal byť na vrchu vášho zoznamu.

Merací nástroj s vysokou presnosťou, elegantný dotykový displej PAA6 ponúka plný prístup k 61-pásmovej spektrálnej analýze; rýchlej Fourierovej transformácii (FFT); zvukovému tlaku (SPL) a meraniu linkového napätia dBu/dBV; nastaveniu ekvalizéra; skúške polarity fázy; LEQ (ekvivalentu kontinuálnej úrovne hluku); audio osciloskopu a funkciám RT-60. PAA6 má tiež dva vstavané kondenzátorové meracie mikrofóny, ktoré sa dajú použiť v šiestich rôznych pozíciách. Ak je zvuk vaším produktom alebo vášňou, Phonic PAA6 je možno najmúdrejšia investícia, ktorú môžete urobiť do vášho štúdia alebo zvukového reprodukčného systému. Či už nastavujete monitory, riešite charakteristiku miestnosti, kalibrujete posluchové úrovne alebo chcete vedieť harmonické skreslenie a šumovú charakteristiku vášho obľúbeného preampu, aby ste zaistili čisté mixy, Phonic PAA6 je vaším kľúčom ku zvuku najvyššej možnej kvality.

Prehľad funkcií:

 • Výkonný dvojkanálový audio analyzér do dlane
 • Elegantné grafické užívateľské rozhranie ovládané dotykovým displejom
 • Funkcie vrátane RTA, LEQ, RT-60, FFT, THD+N, Polarity, Phase, Scope, a Meter (dB SPL, dBu, dBV & Volt)
 • Dobíjateľná lítium-iónová batéria s dlhou výdržou
 • Zvukový generátor produkuje ružový šum, biely šum, sínusovú vlnu, sweep, polarity, trojuholník a štvorec
 • Fotka aktuálneho zobrazenia na displeji stlačením tlačidla
 • Meranie zvukového tlaku v rozsahu 30 dB až 130 dB (SPL)

Unikátne vlastnosti:

 • 480 x 272 farebný LCD dotykový displej s dotykovým perom
 • Dva vstavané meracie kondenzátorové mikrofóny môžu mať až 6 pozícií
 • USB 2.0 port a slot pre SD kartu na ukladanie a načítavanie dát

Obsah balenia:

 • Napájací adaptér
 • USB kábel
 • CD pre test audio signálu
 • 3/8" a 5/8" adaptéry na mikrofónový stojan
 • Užívateľský manuál

Ovládacie prvky:
Všetky vlastnosti, funkcie a ovládače PAA6 môžete vidieť a nastaviť na jeho 480 x 272 bodovom farebnom dotykovom LCD displeji. Naľavo od displeja sú štyri tlačidlá: Directional Control, ktoré vyberá manuálne ovládanie a zobrazenú zónu; tlačidlo Run/Stop a Indicator na aktivovanie práve zvolenej funkcie; tlačidlo Signal Generator a Indicator; a tlačidlo Power a Indicator. Na každej strane PAA6 sú vstavané meracie kondenzátorové mikrofóny, ktoré sa dajú nastaviť do šiestich rôznych pozícií.

Na prednej strane PAA6 je napájací vstup, USB 2.0 port a slot pre pamäťovú SD kartu na ukladanie meraní. Zadná strana zariadenia obsahuje dva symetrické XLR vstupy na príjem signálov z externých zariadení a zobrazovanie údajov, a symetrický XLR výstup na posielanie signálu z interného tónového generátora. Na vonkajšej strane PAA6 je tiež montážny závit na uchytenie na trojnožku alebo iný stojan so závitom #6 - 20. Pre lepšie pohodlie je PAA6 vybavený stojanovým adaptérom pre použitie so štandardnými mikrofónovými stojanmi, plus priehradkou na merací mikrofón v blízkosti PAA6 na ľahké prenášanie.

Funkcie:
Deväť analytických funkcií Phonicu PAA6 je ľahko dostupných cez grafické rozhranie dotykovej obrazovky, ktorá tiež zobrazuje čas, úroveň batérie, názov funkcie a niekoľko ikon. Súčasťou displeja je tiež kalkulačka, ktorá sa dá používať bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom ovplyvnila údaje.

Vstavaný signálový generátor vám umožňuje nastaviť frekvenciu výstupného signálu od 20 Hz do 20 kHz bez toho, aby ste vstúpili do nastavenia signálového generátora. Pri použití premenlivého signálu sweep sú v reálnom čase zobrazované zmeny frekvencie. Ak je vybraný biely alebo ružový šum, PAA6 zobrazuje zvolený mód filtra: flat, 1/3-oktávy alebo 1 oktáva. Tiež môžete nastaviť výstupnú úroveň signálového generátora bez toho, aby ste vstúpili do nastavenia signálového generátora. Úroveň signálu sa dá nastaviť medzi 4 dBu a -40 dBu pre všetky tvary vlny, ako je sínusová, trojuholníková, sweep atď. S funkciami ako sú Phase a Scope, a ikonami + a - môžete zväčšovať a zmenšovať údaje. V prípade merania fázy vám tieto ikony umožnia zväčšovať X a Y os sprievodného grafu.

Rozsah zobrazovanej úrovne pri funkciách Phase, Scope a Polarity sa dá prepínať medzi rôznymi stupnicami dB SPL, dBu, dBV a Voltage, podľa toho, ktorá funkcia je vybraná. Ak ste už vykonali meranie, netreba ho znova vykonať. Funkcie PAA6 RTA, FFT a RT60 vám umožnia uložiť a znova načítať vaše merania. Tieto sa dajú uložiť buď na externú SD kartu v slote na prednom paneli, alebo do internej pamäte PAA6 (dostupných je 100 MB). Uložené merania sa dajú podľa potreby nahrať alebo vymazať.

Funkcie analýzy zvuku:
Real Time Analyzer (RTA)
Táto funkcia analyzuje zvuk buď zo vstavaných mikrofónov, alebo linkových konektorov. RTA je rozdelená do viacerých separátnych pásiem v rozlíšení 1, 2/3, 1/3 alebo 1/6 oktávy. Každé frekvenčné pásmo je na RTA zobrazené ako vertikálny stĺpec, ktorého výška reprezentuje úroveň - v dB SPL, dBu, atď. - individuálneho oktávového alebo sub-oktávového pásma. Zobrazený je rozsah 60 dB. Ak sa vyskytne klipovanie alebo výsledky nie sú viditeľné, môžete na displeji prerolovať nahor alebo nadol. Frekvencie od 20 Hz do 20 kHz sa dajú monitorovať samostatne. Merať sa dá pri štyroch rôznych časoch odozvy (35 ms, 125 ms, 250 ms a 1 s) a v štyroch typoch kriviek (A-weighting, B-weighting, C-weighting a Flat).

Akustické merania
Pri vstupe nastavenom na Mic môžete vybrať príslušnú krivku a rozlíšenie buď 1 oktáva (pre spolu 10 pásiem na RTA), 2/3 oktávy (pre spolu 15 pásiem), 1/3 oktávy (pre spolu 31 pásiem) alebo 1/6 oktávy (pre spolu 61 pásiem). (Tip: najpoužívanejšia krivka pre akustickú analýzu je A-weighting, ktorá je najbližšia ľudskému sluchu.)

Elektrický signál
Elektrický signál sa meria pri nastavení vstupného zdroja na Line a meracie jednotky sú dBu, dBV alebo napätie s príslušným časom odozvy, krivkou, oktávou, podržaním špičky, detekciou frekvencie a Subtract/Sum. Signál je prijímaný cez XLR samice PAA6.

Nastavenie ekvalizéra
V meraní RTA je zahrnutá aj funkcia nastavenia ekvalizéra. Stlačením zobrazenej ikony môžete monitorovať navrhované nastavenie pásiem ekvalizéra, ktoré sú updatované v reálnom čase. Tiež môžete nahrať akékoľvek predtým uložené údaje ako referenciu a spustiť funkciu EQ Setting, aby ste videli nastavenia ekvalizéra navrhované PAA6. Pre najlepšiu zvukovú kvalitu s malou náchylnosťou ku spätnej väzbe a iným problémom, by mala funkcia EQ Setting zobraziť rovnú čiaru bez navrhovaných frekvenčných úprav.

Funkcia porovnania (Subtract/Sum)
Táto funkcia vám umožňuje sčítať výsledky z kanála 1 a kanála 2, alebo odčítať jeden kanál od druhého (na porovnanie rozdielov úrovne).

Fast Fourier Transform (FFT)
Funkcia FFT je v podstate RTA s oveľa jemnejším rozlíšením a trocha nižšou obnovovacou frekvenciou. Použite FFT analyzér na kontrolu frekvenčnej odozvy zvukových systémov a posluchových miestností pri umiestňovaní reproduktorov, riešení akustiky a nastavovaní ekvalizéra. Podobne ako pri funkcii RTA, môžu byť merania vykonávané s akoukoľvek krivkou. S použitím funkcie FFT môže byť monitorovaný frekvenčný rozsah v šírke 0.2 Hz až 20 kHz.

Reverb Time (RT60)
Funkcia RT60 udáva čas dozvuku akéhokoľvek signálu. Čas dozvuku je čas, za ktorý signál poklesne o 60 dB od pôvodného zvuku. Dá sa merať bez krivky (flat), alebo s krivkami A, B alebo C weighting. Výpočty RT60 sa tiež dajú robiť bez aktívneho filtrovania frekvencií (to znamená, že čas dozvuku bude počítaný pre všetky frekvencie, 20 Hz až 20 kHz) alebo s 1-oktávovým filtrom (ktorého frekvencia sa dá vybrať z 10 presetových hodnôt).

Ak vychádzate z priemeru viacerých údajov RT60 z viacerých miest miestnosti, máte predstavu, koľko absorpcie alebo odrazivosti miestnosť ponúka. Podľa vašich potrieb môžete chcieť vysoké alebo nízke meranie RT60. Napríklad pre reč na verejnosti je preferované meranie RT60 menšie ako 1 sekundu, aby bola zrozumiteľná. Pre zbory alebo inštrumentálnu hudbu môže byť vhodné meranie RT60 vyššie ako 1.5 sekundy.

Total Harmonic Distortion + Noise (THD+N)
Táto funkcia udáva celkové množstvo skreslenia a šumu v danom audio signále. THD je nechcené audio, ktoré nie je priamo súčasťou audio signálu, ale je s ním harmonicky previazané. V ideálnom prípade by výstup nemal vykazovať žiadne deformácie audia kombinované s originálnym signálom. Samozrejme v reálnom svete nie je dokonalá elektronika. V prípade THD+N nejde iba o signály v priamom vzťahu s testovaným audio signálom, ale aj iné zvukové javy nie v priamom vzťahu k signálu, napr. šum, brum, bzučanie, RFI atď., ktoré sú všetky obsiahnuté v hodnote THD+N.

Meter
Funkcia merania môže zobrazovať hodnoty v dB SPL (cez vstavaný mikrofón), dBu, dBV alebo napätia (cez linkové vstupy). Hodnota SPL ukazuje celkovú "hlasitosť" vstupného signálu a dostanete sa k nej výberom vstupného zdroja "Mic In". Merania dBu, dBV a napätia sú brané z linkových vstupov s vizuálnym zobrazením ich zodpovedajúcich úrovní.

Phase
Merač fázy PAA6 poskytuje vizuálnu a číselnú reprezentáciu (v stupňoch) fázového rozdielu medzi dvomi vstupnými signálmi. Musí byť použitá sínusová vlna tej istej frekvencie, aj keď úrovne sa môžu líšiť. Aby bolo meranie správne, úrovne a frekvencie musia byť nemenné.

Scope
Toto je osciloskop zvukového pásma. Poskytuje presné grafické zobrazenie zvukových vĺn, čo vám umožňuje identifikovať skreslenie, prebudenie a problémy s polaritou.

Equivalent Continuous Noise Level (LEQ)
LEQ je v princípe 10-pásmový RTA, ktorý zobrazuje priemerné lineárne úrovne zvukového tlaku v určenom čase merania. Meranie LEQ môže byť v časovom rozsahu od niekoľkých sekúnd až po maximálne 48 hodín. Výsledky sú na displeji updatované každú sekundu. Táto funkcia sa používa hlavne na zistenie, či je dosiahnutá štandardná úroveň hluku.

Použitie Phonic PAA6:
PAA6 sa dá použiť v štúdiu, pri živom ozvučovaní a pevných inštaláciách: meranie charakteristík miestností pre optimálne umiestnenie monitorov a riešenie akustiky na dosiahnutie vyrovnanej frekvenčnej úrovne (nevyhnutné pre presný posluch); ošetrenie miestností čo sa týka absorpcie a difúzie; testovanie fázovej koherencie reproduktorov a káblov, ako aj signálov prechádzajúcich cez systém; testovanie THD+N preampov a procesorov na zaistenie čistého zvukového podania s pribúdajúcimi stopami; meranie nominálnych operačných úrovní v systéme; meranie EQ na nájdenie frekvencií spätnej väzby v miestnosti; a testovanie prebudenia a ďalších deformácií vlnového priebehu.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Používanie analytických nástrojov nám umožňuje lepšie porozumieť potrebám našich návštevníkov a tomu, ako používajú našu stránku. Môžeme použiť nástroje prvej alebo tretej strany na sledovanie alebo zaznamenávanie vášho prehliadania našej webovej stránky, na analýzu nástrojov alebo komponentov, s ktorými ste interagovali alebo ste ich používali, zaznamenávanie udalostí konverzií a podobne.
Môžeme používať súbory cookie a nástroje tretích strán na zlepšenie ponuky produktov a/alebo služieb našej alebo našich partnerov, jej relevantnosti pre vás na základe produktov alebo stránok, ktoré ste navštívili na tejto webovej stránke alebo na iných webových stránkach.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info